filia nr 7 dla dzieci i młodzieży

BLOG O DZIAŁALNOŚCI FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCHACH

Wpis

poniedziałek, 28 listopada 2011

książki mojego dzieciństwa

 

 O książkach swojego dzieciństwa opowiedziała nam Magdalena Kulus -  tyszanka, blogerka, autorka książki "Blondyn i Blondyna".

  

 Tytuł książki wskazuje, iż opowiada ona o relacjach damsko-męskich. Po części to prawda... Ona - Magdalena, on - Igor - pies asystent:) W książce autorka opisuje jak z pomocą psa, rodziców, znajomych zmaga się z codziennością. Tej codzienności nie opisuje w sposób pesymistyczny. Wręcz przeciwnie książka pełna jest humoru, optymizmu i pozytywnej energii.

   

 

 
 
 
 
  

  "Książką mojego dzieciństwa jest Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery. Początkowo słuchałam jej z kaset magnetofonowych, później czytałam. Ania zafascynowała mnie swoją żywiołowością, entuzjazmem i pogodą ducha. Podobało mi się, że nie jest postacią posągową – popełniała przecież błędy i gafy. Od niej nauczyłam się wiele o potędze wyobraźni, a także specyficznej wrażliwości. Do dzisiaj jestem „przesiąknięta” jej światopoglądem, romantyzmem, atmosferą jej facjatki.

Ania… jest arcydziełem w swoim gatunku, niestety, często niedocenianym. Byłam więc zawiedziona, że ani w podstawówce ani w liceum nie poświęcono jej wystarczająco dużo uwagi. Co więcej – traktowano ją po macoszemu. Śmieję się więc, że z tego właśnie względu poszłam na studia doktoranckie. Tam końcu pozwolono mi napisać solidną pracę naukową o rudowłosej sierocie. Myślę, że na to zasłużyła"

Bardzo serdecznie dziękujemy:)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
bibliotekarz7dz
Czas publikacji:
poniedziałek, 28 listopada 2011 15:50

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

godziny otwarcia
pon. 10:00-16.00 wt. 9:00-16:00 śr. 10:00-18:00 czt. 10:00-18:00 pt. 10:00-18:00
sos beszamelowyPogoda - Mapa Polski na stronę