filia nr 7 dla dzieci i młodzieży

BLOG O DZIAŁALNOŚCI FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCHACH

Wpisy

 • piątek, 31 lipca 2015
 • wtorek, 28 lipca 2015
  • Astrid ze Smalandii

   astrid

   Kobieta, która rozumiała najmłodszych jak nikt inny, nigdy nie zapomniała jak to jest być dzieckiem, bohaterom swoich książek pozwalała psocić do woli, a w twórczości najchętniej wracała do swojego dzieciństwa. Tak, to oczywiście Astrid Lindgren! W naszej bibliotece można wypożyczyć biografię słynnej pisarki oraz wiele jej książek dla dzieci. Zapraszamy!

   astridcharakters


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 lipca 2015 11:31
 • piątek, 24 lipca 2015
  • Gry i zabawy

   Zapraszamy codziennie na spędzenie czasu w bibliotece. Czekają na was gry planszowe, puzzle oraz materiały plastyczne!SAM_02681

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 24 lipca 2015 16:04
  • Krasnoludki domowe i inne stwory

   OpowiesciKrasnoludkow_MarcinPrzewozniakimages_big79788324568888

   Czy wy też czasem macie wrażenie, że tuż obok, w waszym pokoju żyje ktoś jeszcze? Nie jesteście w tym osamotnieni, podoba historia przydarzyła się pewnego wieczoru Stasiowi i Zuzce - bohaterom "Opowieści krasnoludków". Znalezione w kapciu cztery krasnale dostarczyły dzieciom w książce i tym, które odwiedziły bibliotekę podczas tego tygodnia dużo radości. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały pierwszego rozdziału oraz próbowały zapamiętać przedziwne imiona domowych skrzatów - Jayo, Iskierka, Ględzik i Zaradek, a to jeszcze nie wszystkie ich imiona, bo każdy ma aż trzy! Potem wykonały z papieru własne krasnoludki potrafiące się poruszać. Podczas zabaw w bibliotece zawsze jest też czas na przechadzanie się wśród pólek, oglądanie i samodzielnie czytanie książek.collage013collage023collage03

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 24 lipca 2015 15:38
 • poniedziałek, 20 lipca 2015
  • Skrzat Jagódka o bibliotece

   Co to jet biblioteka, jak się do niej zapisać i jakie książki można wypożyczyć dowiedziały się dziś dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Otwarte Okno" w Tychach. Przeczytaliśmy książkę o tym "Jak Skrzat Jagódka zakładał bibliotekę", potem z tajemniczego pudełka dzieci losowały skarby kojarzące się z baśniami i bajkami, kolorowały obrazki, a na końcu oprócz tradycyjnej książki przedszkolaki zobaczyły również inne bardzo ciekawe np. książkę dla niewidomych, audiobook czy książkę z odgłosami ptaków!   collage012collage022

   collage022

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 lipca 2015 14:05
 • piątek, 17 lipca 2015
  • O piratach i nie tylko

    

    

   Mijający tydzień wakacji upłynął, w naszej bibliotece, na poznawaniu morskich opowieści o piratach i wodnych potworach. Czytaliśmy książkę o przygodach Małego Pirata, mówiliśmy o stworach, które zamieszkują podwodne głębiny, tworzyliśmy własne statki za pomocą origami oraz rozwiązywaliśmy morską krzyżówkę.

    

   okladka

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 17 lipca 2015 13:55
  • dla ciekawych

   Hanna Januszewska18 VII minie 35. rocznica śmierci Hanny Januszewskiej (1905 - 1980), polskiej poetki, autorki utworów dla dzieci i młodzieży.

   Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, prozaik, poetka, autorka sztuk scenicznych i słuchowisk, tłumaczka. Swoje utwory publikowała m.in. w "Tygodniku Ilustrowanym", "Bluszczu", a angażując się w twórczość dla dzieci – w "Płomyku", "Płomyczku" i "Świerszczyku". W czasie okupacji niemieckiej współpracowała z konspiracyjnymi wydawnictwami i uczestniczyła w tajnym nauczaniu. Po wojnie pracowała w Polskim Radio w Łodzi, a następnie w Warszawie. Zadebiutowała w 1924 roku zbiorem wierszy Poezje. Dla dzieci wydała m.in.: zbiór bajek Ele - mele dudki, wiersze Z góry na Mazury, cykl Baśń o wędrującej Pyzie, opowieść O dobrym Strachu, wierszowaną opowieść O smoku wawelskim, książkę Bajki o czterech wiatrach, która została wpisana na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena.

   Pisarka dokonała scenicznej adaptacji baśni Marii Konopnickiej O krasnoludkach i sierotce Marysi oraz przełożyła znane utwory światowej literatury dla dzieci i młodzieży np. Ucznia Czarnoksiężnika J.W. Goethego. Dokonała także nowych opracowań baśni Ch. Perraulta i H. Ch. Andersena.

   Hanna Januszewska za twórczość dla dzieci i młodzieży została nagrodzona licznymi nagrodami m.in. Nagrodą Prezesa Rady Ministrów, Nagrodą Premio Europeo i Orderem Uśmiechu.

    Bajki o czterech wiatrach - Hanna Januszewska

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 17 lipca 2015 11:24
 • wtorek, 14 lipca 2015
 • piątek, 10 lipca 2015
 • czwartek, 09 lipca 2015
 • wtorek, 07 lipca 2015
  • NOWOŚCI

   Wechterowicz P. Proszę mnie przytulić

    

   Proszę mnie przytulić - Wechterowicz Przemysław, Dziubak EmiliaCzy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
   Niedźwiadek nie wiedział, dopóki Tata Niedźwiedź pewnego dnia nie zdradził mu w sekrecie, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić. I tak zaczyna się niezwykła przygoda ojca i syna.
   Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić w naszym życiu bardzo wiele.

    

    


    

   Chaud B. Misiowa piosenka

    

   Po ulicach wielkiego miasta, przepychając się wśród przechodniów, gna ogromny niedźwiedź. Dokąd tak pędzi? Czyżby śpieszył się na wieczorny koncert w operze? A może szuka kogoś, kto zgubił się w tym tłumie?

   Słynna pasieka na dachu paryskiej opery zainspirowała Benjamina Chauda do stworzenia ciepłej, rodzinnej historii z zaskakującym zakończeniem. Pełne szczegółów, dowcipne ilustracje zapraszają małych czytelników, by przyłączyli się do poszukiwań i przetestowali własną spostrzegawczość.

    

    


    Kurosz W. Skarby leśnych braci

    

   Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, pomocna dłoń zawsze się przyda.
   Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą Wam wielu emocji i niemało powodów do śmiechu.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 lipca 2015 10:24
 • poniedziałek, 06 lipca 2015
 • piątek, 03 lipca 2015
  • Wakacje z duchami

   Za nami kolejne spotkanie w ramach "Lata w Bibliotece". Tym razem czytaliśmy fragment znanej i lubianej książki Adama Bahdaja pt. "Wakacje z duchami". Poznaliśmy Pergamina, Perełkę i Mandżaro - to bohaterowie powieści, którzy założyli Klub Młodych Detektywów i w wakacyjne dni spędzane u cioci zamierzają odkryć zagadkę ducha straszącego na zamku. Rozwiązaliśmy quiz z pytaniami dotyczącymi wysłuchanego rozdziału, a potem odkrywaliśmy uroki dawnych dziecięcych zabaw podwórkówych. Były więc skakanki, hulahopy, rysowanie kredą i klasy!

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 03 lipca 2015 16:12
 • czwartek, 02 lipca 2015

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

godziny otwarcia
pon. 10:00-16.00 wt. 9:00-16:00 śr. 10:00-18:00 czt. 10:00-18:00 pt. 10:00-18:00
sos beszamelowyPogoda - Mapa Polski na stronę