filia nr 7 dla dzieci i młodzieży

BLOG O DZIAŁALNOŚCI FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCHACH

Wpisy

 • środa, 30 września 2015
 • wtorek, 29 września 2015
 • poniedziałek, 28 września 2015
  • Na straganie

    

    

    Kotki i Misie to dwie najmłodsze grupy z Przedszkola nr 22, które w tym roku dołączyły do grona naszych słuchaczy. W tym tygodniu przedszkolaki poznają warzywa, zatem nie pozostało nam nic innego jak sięgnąć do klasyki i poczytać im wiersze Jana Brzechwy: Na straganie, Pomidor, Ćwikła, Chrzan.    

    Gify, linie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 września 2015 13:42
 • piątek, 25 września 2015
 • czwartek, 24 września 2015
 • środa, 23 września 2015
 • piątek, 18 września 2015
  • Czytamy przedszkolakom

    

   Jak co piątek odwiedziły nas Jagódki z Przedszkola nr 18, a po nich dzieci z Niepublicznego Przedszkola Otwarte Okno. Nasi goście wysłuchali książek "Łódeczka" Loren Long i "Kajtuś rozmawia przez telefon" Matthew Cope. Na koniec każdego spotkania dzieci wybrały książki, które wypożyczyły do domu. Przyjemnej lektury!!!

   Okładka książki Łódeczka

   Puszka, korek, ołówek, kawałek szmatki? Z tych paru niepozornych przedmiotów pewien mały chłopiec zrobił łódeczkę, która staje się dla niego najcenniejszym przedmiotem na świecie. Pewnego razu podczas zabawy nad jeziorem woda zabiera chłopcu ukochaną zabawkę. Łódeczka, popychana wiatrem, wyrusza w wielką podróż pełną fascynujących spotkań i niebezpiecznych przygód.

    Okładka książki Kajtuś rozmawia przez telefon

   Seria książeczek o Kajtusiu adresowana jest do najmłodszych dzieci, a zawarte są w niej życiowe scenki, które pozwalają maluchom na oswojenie się z różnymi, nie zawsze łatwymi sytuacjami. Tym razem Kajtuś stara się zwrócić na siebie uwagę mamy, która zajęta jest rozmową przez telefon.

    

    Gify, linie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 18 września 2015 13:12
 • czwartek, 17 września 2015
  • Klub Motyli Książkowych

    

    

   Na dzisiejszym spotkaniu poznaliśmy historię Czarownicy, która razem ze swoim przyjacielem kotem postanowiła wybrać się na ryby. Czy złowienie jej jest proste? Co zrobić z rybą jak już się ją złapie? Dzięki książce Mai Strzebońskiej wszystkiego tego się dowiedzieliśmy.

   Czarownica i ryba - Strzebońska Maja

    

   Wodna tematyka towarzyszyła nam również na zajęciach plastycznych. Tym razem robiliśmy rybki z płyt CD.

    A to nasze dzieła:

    Gify, linie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 września 2015 17:45
  • XII Tyskie Dni Literatury

    

   W szczególności zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, które odbędzie się 08.10 o godzinie 12:00 w naszej bibliotece. Autor m.in. "Dziadka i niedźwiadka" będzie opowiadał o swych książkach, rozdawał auografy, będzie również istniała możliwość zakupu jego książek (30 zł).

   ZAPRASZAMY!!!!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 września 2015 13:45
  • NOWOŚCI

   Dawid i Larisa. Tom 2. Trzynasty gość - Widmark Martin

    

   "Dawid i Larisa" to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

    


    

   Moja mama GorylicaKsiążka Fridy Nilsson, szwedzkiej autorki młodego pokolenia, z humorem i dużą dozą absurdu przekonuje, jak bardzo pozory mogą mylić. Niemieckie tłumaczenie nominowane było w 2011 roku do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis, a francuskie znalazło się w finale nagrody Prix Tam-Tam – J’aime Lire 2012-2013.

    

    

    


   Przekroje: owoce i warzywa - Sowińska Agnieszka

    

   Książka wydana w dużym formacie, prezentuje przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw. Jest wypełniona szczegółowymi ilustracjami, wierszowanym wstępem autorstwa Agnieszki Frączek. Pozycja ta to połączenie edukacji  z zabawą i humorem  Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!

    

    


   Legendy polskie dla dzieci w obrazkach - Kucharska Nikola

    

   Ta niezwykła książka stanowi nie tylko doskonałe wprowadzenie w świat polskich legend, ale także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu. Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia legend, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach rozrysowanych bardzo szczegółowo i z dużym humorem przez Nikolę Kucharską. 


    

    Gify, linie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 września 2015 13:38
 • poniedziałek, 14 września 2015
 • piątek, 11 września 2015
  • czytamy przedszkolakom

   Od samego rana gościliśmy dzieci na głośnym czytaniu. Na początku odwiedziły nas Jagódki z Przedszkola nr 18, którym przeczytaliśmy "Fantastyczną dynię" Lenarta Helsinga.

    

   Duży miś i mały miś wyhodowali z ziarenka znalezionego na talerzu, ogromną, fantastyczną dynię. Przenieśli do niej wszystkie swoje sprzęty i zamieszkali w niej. Dynia rośnie i rośnie aż wreszcie oderwała się od łodygi i razem ze swoimi mieszkańcami unosi się w powietrze. Misie przeżywają w dyni jeszcze wiele  nieprawdopodobnych przygód.

    

    

    

   Drugą grupą, która przyszła na czytanie były dzieci z Niepublicznego Przedszkola Otwarte Okno. Im przeczytaliśmy książeczkę o Kici Koci, która gotuje. Dzieci, tak jak bohaterka bajki, bardzo lubią pomagać w kuchni i wiedzą co w niej można robić, a na co trzeba uważać.

   Kicia Kocia gotuje - Głowińska Anita

    

   Pierwsza z serii książeczek o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach, stworzonej z myślą o najmłodszych. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu. Dzisiaj Kicia Kocia razem z babcią gotuje i piecze! Ugotowała smaczną zupę i upiekła pyszne ciasteczka, a przy okazji dowiedziała się, że w kuchni trzeba bardzo uważać, żeby się nie oparzyć.

    

    

   Gify, linie

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 11 września 2015 12:06
  • Klub Motyli Książkowych

    

    

    

   Dzieci z Klubu Motyli Książkowych doskonale wiedzą co to znaczy być grzecznym. Niestety nie wie tego mały kruk, bohater bajki "Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe". Dzięki swoim przyjaciołom dowiedział się, że jest to bardzo trudna sztuka, ale prostych zasad może nauczyć się każdy. Po przeczytaniu książki dzieci wykonały własne zakładki do książki, przydatne każdemu miłośnikowi bajek.

    

    

   Gify, linie

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 11 września 2015 11:44
 • wtorek, 08 września 2015
 • piątek, 04 września 2015
  • O wilku, który miał katar

    

    

   Wczorajsze spotkanie Klubu Motyli Książkowych, pierwsze po wakacjach odbyło się w kameralnym gronie. Historii o trzech świnkach i wilku wysłuchało pięcioro dzieci, ale jesteśmy pewni, że z każdym spotkaniem grupa motylków będzie sie rozrastać. Razem z dziećmi szukaliśmy różnic pomiędzy przeczytaną książką, a tradycyjną, znaną wszystkim bajką o trzech świnkach.

   Wilk ma okropny katar - Smallman Steve

   Pełna humoru opowieść o Złym Wilku, który walczy z okropnym katarem, i trzech małych świnkach, które wyruszyły w świat, by rozpocząć dorosłe życie.

   Na koniec wykonaliśmy trzy domki, dla świnek: jeden z waty, drugi z kredkowych obierek, a trzeci z plasteliny.

    Serdecznie zapraszamy w następny czawrtek, tradycyjnie na godzinę 16:30!!!!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 04 września 2015 12:47
 • środa, 02 września 2015
 • wtorek, 01 września 2015

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

godziny otwarcia
pon. 10:00-16.00 wt. 9:00-16:00 śr. 10:00-18:00 czt. 10:00-18:00 pt. 10:00-18:00
sos beszamelowyPogoda - Mapa Polski na stronę