filia nr 7 dla dzieci i młodzieży

BLOG O DZIAŁALNOŚCI FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCHACH

Wpisy

 • piątek, 31 października 2014
 • środa, 29 października 2014
  • NOWOŚCI

   Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty

   Inżynier Ciućma to niezwyczajny naukowiec.
   Gdzieś na samym wierzchołku drapacza chmur w swoim warsztacie, robi niesamowite rzeczy! Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę!!!

    
   Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii

   Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

   Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi - Santiago Roberto

   Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej… Na pewno czują to dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto, która może nie zawsze wygrywa mecze, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Drużynie grozi likwidacja, a całą sytuację komplikują bardzo tajemnicze zdarzenia w trakcie meczów. Mali piłkarze zawierają jednak tajne porozumienie, by uratować drużynę i już zawsze grać razem. W tym celu będą musieli rozwikłać zagadkę, wobec której dorośli wydają się bezradni…

   Książka opowiada o misiu imieniem Muki, który wyrusza w podróż dookoła świata. Odwiedza wiele krajów : Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. Z każdego kraju wychodzi bogatszy o nowe doświadczenia kulturowe i kulinarne, poznaje nowe słowa, nieznane gatunki zwierząt i roślin. Bardzo pięknie zilustrowana opowieść o różnorodności i pięknie świata.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 12:02
 • sobota, 25 października 2014
 • piątek, 24 października 2014
  • Klub Motyli Książkowych

    

    

   Spotkania Klubu Motyli Książkowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Tej jesieni odwiedza nas co raz więcej czytających rodzin!

   Wczoraj czytalismy książkę "Franklin dąsa się na siostrę".

   Czy młodsze rodzeństwo to utrapienie? Do Franklina przychodzi w odwiedziny królik. Przyjaciele szykują się do wspaniałego noclegu pod namiotem, ale… Nie wiadomo czemu królik woli towarzystwo żółwinki. Czy Franklin powinien być zazdrosny o siostrzyczkę? A może zamiast się dąsać, lepiej będzie włączyć się do wspólnej zabawy? Okazuje się, że królik, mający liczne młodsze rodzeństwo, może żółwika wiele nauczyć. 

    

    

     

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 24 października 2014 14:32
 • czwartek, 23 października 2014
  • Halloween

   Gifs Animados de Halloween, parte 6 

   Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween 096.gifsą często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

   Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

   Zwyczaje hallowinowe:

   Scary Farm. Młodzież oprócz organizowania domowych imprez, często odwiedza tzw. straszne farmy (ang. Scary Farm), czyli zaadaptowane na ten cel duże przestrzenie, gdzie tworzone są specjalne scenerie, wyglądające niczym wystrój planu filmów grozy, takich jak Dracula, Frankenstein czy Mumia.

   Do gify Halloweenzabaw w "Halloween" zalicza się także zabawa cukierek albo psikus (ang. trick or treat). Dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka otrzymuje od dzieci w zamian psikusa.

   Do zabaw halloweenowych należy łapanie jabłek w miednicy z wodą (ang. bobbing for apples), z której za pomocą zębów należy wyłowić pływające jabłka. Jabłko nieuszkodzone przy zabawie, ma oznaczać szczęście w nadchodzącym roku.

   Halloweenowe zabawy to również przeskakiwanie przez świeczki, które są rozstawione w kole na ziemi. Świeczki, które nie zgasną, to szczęśliwe miesiące w przyszłym roku. Kolejna gra to wrzucanie orzecha do płonącego ogniska. Jeżeli orzech pęknie z trzaskiem, oznacza to odwzajemnioną miłość. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciastek i owoców.

   Tak bawią się dzieci w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, u nas te zabawy nie przyjęły się a nawet są czasem krytykowane.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 października 2014 20:45
  • Dzień Kundelka

   Dzień Kundelka – nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

   Pamiętacie Dżoka, najwierniejszego psa wczechczasów?

   Wiosną 2001r. odsłonięto w Krakowie pomnik psa Dżoka, który ma upamiętniać brawurową postawę czarnego kundelka. Jego historia jest smutna... Dżok był tak oddany swemu opiekunowi, że po jego tragicznej śmierci w pobliżu Ronda Grunwaldzkiego psiak przez cały rok czekał w tym miejscu na jego powrót. Cały rok miał nadzieję, że jego ukochany Pan powróci. Niestety, tak się nie stało. Udało się jednak pomóc tęskniącemu mieszańcowi. Dał się on adoptować przez Marię M. i u jej boku spędzić kolejnych 6 lat. Po jej śmierci w 1998r. psiak wymknął się z psiego hotelu, w którym został umieszczony i zginął pod kołami pociągu. Dla wszystkich Krakowian Dżok stał się symbolem psiej wierności, o czym przypomina napis na pomniku:
   "Pies Dżok. Najwierniejszy z wiernych, symbol psiej wierności. Przez rok /1990-1991/ oczekiwał na Rondzie Grunwaldzkim na swojego Pana, który w tym miejscu zmarł."

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 października 2014 20:34
  • Dyskusyjny Klub Książki

    

    Na kolejnym spotkaniu Klubu Motyli Książkowych rozmawialiśmy o książce Dariusz Rekosza "Skarb królów".

    Nowa powieść autora cyklu o Czarnym Maćku! Wojtek mieszka sam z tatą Tomaszem, który prowadzi mały antykwariat. Pewnego dnia antykwariat odwiedzają wychowawczyni Wojtka Irena, nauczycielka historii, oraz jego koleżanka z klasy, Małgosia. Pojawia się też niejaki Jurgen Heinze pod pretekstem kupienia starej niemieckiej książki. Gdy okazuje się, że Heinze tak naprawdę szuka informacji potrzebnych do wykradzenia cennej rzeczy ze zbiorów wawelskich, akcja zdecydowanie przyspiesza. Wojtek, Małgosia, Tomasz i Irena ruszają jego tropem, a ich pełną niebezpieczeństw przygodę w kulminacyjnym momencie komplikuje osobliwa policjantka Hanna Łabędź. Czy bohaterom uda się ocalić królewski skarb? I w jaki sposób ta przygoda zaważy na ich osobistych losach?

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 października 2014 12:37
 • środa, 22 października 2014
  • Kicia Kocia

    

    

    Pszczółkom i Smerfom z Przedszkola nr 5 czytaliśmy dzisiaj książkę Anity Głowińskiej Kicia Kocia mówi "Nie"

   

    

     

    Kicia Kocia idzie z mamą na zakupy. W sklepie zaczyna się nudzić, więc robi awanturę. Jest bardzo niegrzeczna. Spotyka Packa i razem biegają po supermarkecie. W pewnym momencie tracą rodziców z oczu. 

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 22 października 2014 22:51
 • wtorek, 21 października 2014
  • Urodziny Wandy Chotomskiej

    

   Photo Effect Result 

   26 października1929 roku urodziła się WANDA CHOTOMSKA, poetka, dziennikarka,prozaik, autorka słuchowisk radiowych, tekstów piosenek, widowiskteatralnych i telewizyjnych oraz znanych i lubianych utworów dla dzieci, m.in.Dzieci pana Astronoma, Przygody jeża spod miasta Zgierza, Od rzeczydo rzeczy, Kareta z piernika, Legendy polskie, laureatka Orderu Uśmiechu,wyróżnienia przyznawanego przez dzieci od 1967 roku.

   85. rocznica urodzin

   Serdeczne życzenia

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 14:22
  • KIcia Kocia

    

    

   Dzisiaj czytaliśmy Jarzębinkom i Muchomorkom w Przedszkolu nr 18.

   Dzieciaki wysłuchały książeczki Anity Głowińskiej Kicia Kocia mówi "Nie"

    

    Kicia Kocia idzie z mamą na zakupy. W sklepie zaczyna się nudzić, więc robi awanturę. Jest bardzo niegrzeczna. Spotyka Packa i razem biegają po supermarkecie. W pewnym momencie tracą rodziców z oczu.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 21 października 2014 12:44
 • poniedziałek, 20 października 2014
  • Kicia Kocia

    

    

    W Niepublicznym Przedszkolu Maluszkowo czytaliśmy dzieciom książkę "Kicia Kocia gotuje" Anity Głowińskiej. 

    Pierwsza z serii książeczek o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach, stworzonej z myślą o najmłodszych. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się, jak poruszać się w codziennym życiu. Dzisiaj Kicia Kocia razem z babcią gotuje i piecze! Ugotowała smaczną zupę i upiekła pyszne ciasteczka, a przy okazji dowiedziała się, że w kuchni trzeba bardzo uważać, żeby się nie oparzyć.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 20 października 2014 14:25
 • sobota, 18 października 2014
  • dla ciekawych

   18 października - 1904  roku   urodził   się   CZESŁAW   JACEK   CENTKIEWICZ,  prozaik, podróżnik, uczestnik wypraw polarnych, autor książek popularnonaukowych  i beletrystycznych o lodowych szlakach Antarktydy i Arktyki dla młodych czytelników, m.in. Anaruk, chłopiec z Grenlandii, Czy foka jest biała?, Wyspa mgieł i wichrów.                                                                      

    (zm. 10 VII 1996)  

    110. rocznica urodzin 

    

     

    

   Opowieść o mieszkańcach Grenlandii – Eskimosach. Bohaterem utworu jest mały Eskimos od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i życia w warunkach polarnych. 

    

    

   

   

    Wspomnienie-reportaż najsłynniejszego z polskich polarników i podróżników z wyprawy w 1932 r. na Wyspę Niedźwiedzią w ramach Międzynarodowego Roku Polarnego.

    

    

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   sobota, 18 października 2014 15:04
 • piątek, 17 października 2014
  • Urodziny Książkowego Misia

    

    

    Dzisiaj odwiedziły nas dwie grupy przedszkolne, Jagódki z przedszkola nr 18 i Motylki z Przedszkola nr 5, aby świętowac Urodziny Książkowego Misia.

   Jagódkom czytaliśmy książkę "Bajki o misiach z czterech stron świata"  A. Cholewińskiej-Szkolik, Motylkom książkę "Złotowłosa" R. Sanderson.

    

   W tej książeczce znajdziesz opowieści o misiach z różnych krajów i kontynentów. Poznasz małego misia Petit i odważnego Figielka, przyrządzisz tortillę z Metino i zjesz podwieczorek z Promykiem, wybierzesz się w podróż latającym dywanem z Maju Dżi.

    

    

   Opowieść o Złotowłosej, bardzo ciekawskiej dziewczynce o prześlicznych złotych włosach, i niedźwiedziej rodzinie. Pewnego razu Złotowłosa znalazła się przed uroczym domkiem. Oczywiście weszła do środka, a że nikogo nie było w środku, postanowiła zwiedzić dom. Kto mieszkał w domku i kto przestraszył dziewczynkę?

    

    

    

    

    Bury misio jest ciekawy
   i roboty, i zabawy.
   Gdzie się tylko ruszy Krysia,
   Nie obejdzie się bez misia.

   Przy śniadaniu, przy obiedzie
   miś hyc! – już na stole siedzi.
   Ciekawie nadstawia uszka
   i zagląda do garnuszka.

   Chce na oknie kozły fikać,
   drzwi otwierać i zamykać,
   chce w kuchence gaz zapalać,
   ale Krysia nie pozwala..

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 17 października 2014 16:59
  • Jubileusz Klubu Motyli Książkowych

    

       

    

    

     Uf, za nami wielki dzień! Wczoraj świętowaliśmy 10-lecie Klubu Motyli Książkowych! Nasi czytelnicy jak zwykle nas nie zawiedli, licznie przybyli obeni członkowie klubu  jak i ci,  którzy przychodzili do nas przed dziesięcioma, pięcioma czy trzema laty. Dopisali też goście! Okazało się, że mamy ogromne grono przyjaciół, którzy zawsze znajdą czas dla naszych małych Motyli. Goście przeczytali pięknie "Lokomotywę" Juliana Tuwima a dzeciaki zrewanżowały się cudowną inscenizacją. Był tort upieczony przez mamę oraz mnóstwo kwiatów, usmiechów i buziaków.

   Dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały upominki od Fundacji Cała Polska czyta dzieciom.

   Wszystkim bardzo gorąco dziękujęmy♥  

    

    

    Już zapraszamy na jubileusz 20-lecia, to tylko za 10 lat, czyli w 2024 roku :)

   Wjęcej zdjęc znajdziecie tutaj:

   https://plus.google.com/u/0/?tab=wX#photos/102555857253819824967/albums/6071150295239326513

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 17 października 2014 15:54
 • środa, 15 października 2014
  • Zbieramy kasztany

    

    

    

    

    

   Szymon i Łukasz nazbierali pełne worki kasztanów.

   Dziękujemy!  

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 15 października 2014 21:59
  • Urodziny Książkowego Misia

    

    

   W tym tygodniu świętujemy urodziny Książkowego Misia. Pszczółkom i Smerfom w Przedszkolu nr 5 czytaliśmy więc książkę "Rodzina Niedźwiadków" 

    

    

    To bardzo zabawna rodzina! Mają miękkie futerko i uśmiechnięte buzie. Dziadek i babcia zawsze służą dobrą radą. Tata potrafi wszystko naprawić, a kochająca mama dba o cały dom. Tomek i Zuzia są dobrymi, wesołymi niedźwiadkami. Weź do ręki tę książeczkę i odkryj ich wspaniały świat, pełen przygód.

                

    

    

    

    

    - Wiecie, co się stało?
   - Coo?
   - Miś uciekł z zoo.

   W samo południe, pięć przed dwunastą,
   miś bez opieki wyszedł na miasto.
   Mówię wam jako naoczny świadek,
   gdyż jak detektyw szłam jego śladem.
   Miś wpierw po sklepach chodził dopóty,
   aż dobrał sobie wygodne buty
   oraz kapelusz na czubek głowy,
   lecz – według miasta – bardzo twarzowy!
   A że to jednak przecież Warszawa,
   nie pożałował nawet na krawat.
   Potem kwiaciarnię nosem wyniuchał,
   jesienny kwiatek wpiął do kożucha...
   i wystrojony pięknie... że proszę! –
   z wizytą poszedł.

    

    

    

    

     

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 15 października 2014 21:49
  • o nas

    

    

   Miło nam poinformować, że w 41 numerze tygodnika Twoje Tychy z 14 października 2014 ukazał się artykuł o Klubie Motyli Książkowych.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 15 października 2014 08:54
 • wtorek, 14 października 2014
  • Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto państwowe, święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Ustanowione 27 kwietnia 1972 na mocy ustawy - Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy - Karta Nauczyciela, obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Popularnie nadal zwane jest Dniem Nauczyciela.

   Dzień Nauczyciela na świecie

   Dzień Nauczyciela obchodzi większość państw na świecie m.in.:

   • Albania - 7 marca
   • Argentyna – 11 września
   • Brazylia – 15 października
   • Chiny – 10 września
   • Czechy - 28 marca
   • Hiszpania - 27 listopada
   • Indie – 5 września
   • Malezja - 16 maja
   • Meksyk - 15 maja
   • Rosja – 5 października
   • Tajwan – 28 września
   • Turcja – 24 listopada
   • Ukraina - pierwsza niedziela października

    

   Wszystkim nauczycielom w dniu ich święta, składamy serdeczne życzenia:) 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 14 października 2014 14:53
  • Urodziny Kubusia Puchatka

    A a milne.jpg

   14 października -URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

   obchodzone w rocznicę pierwszego wydania książki Alana Alexandra Milne’a (1926).

    

   Bohaterami tego utworu są zwierzęta-zabawki, przyjaciele Krzysia. Wśród nich tytułowy Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca z Maleństwem, osioł Kłapouchy. Akcja utworu toczy się w fikcyjnym Stumilowym Lesie i to właśnie na jego obszarze przyjaciele przeżywają wiele fantastycznych przygód. 

    

    Integralną częścią książki są ilustracje Ernesta Sheparda, wyobrażające bohaterów. Książka zyskała duże powodzenie czytelnicze i przełożona była na wiele języków.

    

     

    

   Oryginalne maskotki, które zainspirowały Milne'a (można je oglądać do dziś w bibliotece publicznej w Nowym Jorku)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 14 października 2014 14:52
  • Urodziny Książkowego Misia

    

    

    W pierwszym dniu misiowego tygodnia gościliśmy 2 grupy dzieciaków z Przedszkola nr 22. Czytaliśmy książkę Carl Lawson "O niedźwaidkach i wesołych przypadkach"

   W pięknym misiowym świecie przemiłe bliźnięta, Michałek i Urszulka, przeżywają wielkie urodzinowe niespodzianki, wspaniałe wakacje na wsi oraz święta Bożego Narodzenia, które są jak sen. Ilustracje Carol Lawson swoją niezwykłością urzekają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Widokiem tej książki można się delektować - tak samo jak jej czytaniem na głos albo po cichu.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 14 października 2014 09:45
 • poniedziałek, 13 października 2014
  • Dyskusyjny Klub Książki

     

    

   Pierwsze powakacyjne spotkanie z książką w ramach  Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się gościnnie w bibliotece Zespołu Szkół Sportowych nr 19 w Tychach.

   Rozmawialiśmy o książce autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Maleńkie królestwo królewny Aurelki"

   Bajka opowiada o zwyczajnej dziewczynce, która niespodziewanie zostaje królewną przysłanego w paczce Maleńkiego Królestwa. Myśli, że będzie przechadzać się w koronie po pałacu, wydawać rozkazy, siedzieć na tronie. Żadnych obowiązków, same przyjemności. Tymczasem Wielki Ochmistrz zawraca głowę jakimiś rozporządzeniami, pod wieżą zjawia się zarozumiały królewicz o imieniu dłuższym niż szyja żyrafy, a z krzaków wyłazi pomarańczowy smok obżerający się krówkami. Opowieść wciąga od pierwszej strony! Żywa akcja, sympatyczni bohaterowie i mądra refleksja nad światem z dużą dozą pysznego humoru. 

   Dzieci w bardzo aktywny sposób analizowały losy bohaterów i próbowały odnieść akcję do współczesności.

   Doszliśmy do wspólnego wnioski, że wystarczy pozwolić sobie marzyć a wydarzyć się może wszystko. Czego  klubowiczom z całego serca życzę.

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 października 2014 09:51

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

godziny otwarcia
pon. 10:00-16.00 wt. 9:00-16:00 śr. 10:00-18:00 czt. 10:00-18:00 pt. 10:00-18:00
sos beszamelowyPogoda - Mapa Polski na stronę