filia nr 7 dla dzieci i młodzieży

BLOG O DZIAŁALNOŚCI FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCHACH

nowości

 • środa, 07 października 2015
  • NOWOŚCI

   Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci - Majchrzak Beata

    

   Niezwykła, poruszająca historia o dzieciach... i wspaniałym Błękitnym Psie. Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzież, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU.

    


   Czarownica Winnie - Valerie Thomas, Paul Korky

    
    
   Czarownica Winnie mieszka w czarnym domu. Ma czarne krzesła, czarne schody, czarne podłogi i czarne drzwi. Problem polega na tym, że kot Winnie, Wilbur, także jest czarny. Bez pomocy magii Winnie nigdy nie będzie w stanie odnaleźć swego kota... Światowy bestseller teraz w Polsce. Ponad 5 milionów sprzedanych książek na świecie!
    
    
    
    
    
    


   Angry Birds. Opowieść o przyjacielu bez piór. Przygody Stelli -
    
    
   Angry Birds - najgorętsza marka świata! Zaczęło się od aplikacji. Są parki rozrywki, gry planszowe, zabawki, książki, a nawet specjalny program edukacyjny zachęcający dzieci do ruchu i zabawy. Nowa, ekscytująca przygoda Stelli to opowieść dla każdego, kto szuka prawdziwej przyjaźni! Tekst opowiadania przeplataja kolorowe, pełne detali ilustracje.
    
    
    
    
    
    
    
    

    
   Okładka książki Kiedy zegar wybije dziesiątąJanek jest przekonany, że czekają go najgorsze wakacje w życiu. Zamiast pojechać z kumplami na obóz sportowy, będzie się kisił z tatą w nudnym miasteczku z dala od prawdziwych rozrywek. I do tego ten Kuba, miejscowy chłopak, typ "profesorka", na którego towarzystwo został skazany... Janek nawet nie przypuszcza, że niebawem w małym miasteczku wydarzą się rzeczy niezwykłe. Nocna akcja, która rozstrzygnie o powodzeniu ich śledztwa, zacznie się, kiedy zegar wybije dziesiątą...

    

    
   Gify, linie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 07 października 2015 11:40
 • czwartek, 17 września 2015
  • NOWOŚCI

   Dawid i Larisa. Tom 2. Trzynasty gość - Widmark Martin

    

   "Dawid i Larisa" to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.

    


    

   Moja mama GorylicaKsiążka Fridy Nilsson, szwedzkiej autorki młodego pokolenia, z humorem i dużą dozą absurdu przekonuje, jak bardzo pozory mogą mylić. Niemieckie tłumaczenie nominowane było w 2011 roku do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis, a francuskie znalazło się w finale nagrody Prix Tam-Tam – J’aime Lire 2012-2013.

    

    

    


   Przekroje: owoce i warzywa - Sowińska Agnieszka

    

   Książka wydana w dużym formacie, prezentuje przekroje kilkunastu najpopularniejszych owoców i warzyw. Jest wypełniona szczegółowymi ilustracjami, wierszowanym wstępem autorstwa Agnieszki Frączek. Pozycja ta to połączenie edukacji  z zabawą i humorem  Żaden niejadek nie przejdzie obok niej obojętny!

    

    


   Legendy polskie dla dzieci w obrazkach - Kucharska Nikola

    

   Ta niezwykła książka stanowi nie tylko doskonałe wprowadzenie w świat polskich legend, ale także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu. Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia legend, ułatwiające śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach rozrysowanych bardzo szczegółowo i z dużym humorem przez Nikolę Kucharską. 


    

    Gify, linie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 września 2015 13:38
 • poniedziałek, 14 września 2015
 • piątek, 28 sierpnia 2015
 • piątek, 21 sierpnia 2015
  • NOWOŚCI

    

   Początek roku szkolnego tuż, tuż dlatego też proponujemy najnowsze książki, które ułatwią samodzielne czytanie:

    

   Kaczmarska-Strzebońska A. Elementarz. Czytamy metodą sylabową 

   Metoda sylabowa polecana jest przez najlepszych nauczycieli i metodyków nauczania wczesnoszkolnego jako bardzo skuteczna, szybka i bezproblemowa. Pierwsza część książki zawiera prezentację literek i sylab, w drugiej zaś znajdują się czytanki, które są ułożone od najprostszej do najtrudniejszej.

   W całej książce zastosowano wyraźny podział na sylaby, przykładowe słówka, proste zdania, dzięki czemu dziecko szybko nauczy się czytać płynnie. Książka została opracowana z najwyższą dokładnością, starannością, dbałością o wartość merytoryczną.  

    


    Elementarz współczesny

    Czytam sobie. Elementarz współczesny - Boboryk Anna

   Elementarz to współczesna nauka czytania w klasycznej i sprawdzonej od pokoleń formie elementarza! Znani i lubiani bohaterowie książek z serii "Czytam sobie" zapraszają do nauki czytania. Elementarz prowadzi dziecko od poznawania pierwszych liter przez czytanie pierwszych słów i zdań aż po ćwiczenie sprawnej lektury dłuższych tekstów. 

    


    
   Nowak E. Na ratunek Karuzeli, Olech J. Ząb czarownicy, Beręsiewicz P. Pan od angielskiego, Stanecka Z. Baśń o świętym spokoju
    
   Wydawnictwo Egmont przygotowało nową serię "Poczytaj ze mną", która ma zachecić dzieci do samodzielnego czytania. W ramach cyklu ukazały się opowieści przygodowe, fantastyczne, humorystyczne – wszystkie z dużą czcionką. Tworzą je najlepsi współcześni autorzy, lubiani i chętnie czytani przez dzieci. O szatę graficzną zadbali znakomici ilustratorzy. 
    
    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „NOWOŚCI”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 21 sierpnia 2015 11:46
 • czwartek, 09 lipca 2015
 • wtorek, 07 lipca 2015
  • NOWOŚCI

   Wechterowicz P. Proszę mnie przytulić

    

   Proszę mnie przytulić - Wechterowicz Przemysław, Dziubak EmiliaCzy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
   Niedźwiadek nie wiedział, dopóki Tata Niedźwiedź pewnego dnia nie zdradził mu w sekrecie, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić. I tak zaczyna się niezwykła przygoda ojca i syna.
   Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić w naszym życiu bardzo wiele.

    

    


    

   Chaud B. Misiowa piosenka

    

   Po ulicach wielkiego miasta, przepychając się wśród przechodniów, gna ogromny niedźwiedź. Dokąd tak pędzi? Czyżby śpieszył się na wieczorny koncert w operze? A może szuka kogoś, kto zgubił się w tym tłumie?

   Słynna pasieka na dachu paryskiej opery zainspirowała Benjamina Chauda do stworzenia ciepłej, rodzinnej historii z zaskakującym zakończeniem. Pełne szczegółów, dowcipne ilustracje zapraszają małych czytelników, by przyłączyli się do poszukiwań i przetestowali własną spostrzegawczość.

    

    


    Kurosz W. Skarby leśnych braci

    

   Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, pomocna dłoń zawsze się przyda.
   Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą Wam wielu emocji i niemało powodów do śmiechu.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 lipca 2015 10:24
 • środa, 10 czerwca 2015
  • nowości

    

   Ryrych K. Denim blue

    

    

    

   Dorastanie w czasach PRL-u nie jest łatwe. Trzeba uważać na to, co się robi i mówi, bo ściany mają uszy, a pytań przecież nie ubywa. Dlaczego nie można trzymać na balkonie koguta? Dlaczego sekretarz jest traktowany lepiej od zwykłego obywatela? I dlaczego tak trudno zdobyć zachodnie dżinsy?

    

    

    


   Walliams D. - Chłopak w sukience

   Masz szlaban. Siedzisz w domu, a reprezentacja szkoły właśnie przegrywa najważniejszy mecz. Dlaczego? Bo dyrektor wyrzucił najlepszego napastnika. Ciebie! Wiem, cała afera to miał być tylko żart. Teraz już nic nie możesz zrobić.
   Ale twoja drużyna – tak! Przecież was wszystkich nie skreśli z listy uczniów.
   Zostało tylko i aż czterdzieści pięć minut!

   

    

    


    

    Leeuwen J. -  Cwir!

   Ptakodziewczynka. Albo dziewczynkoptak. Albo coś pomiędzy. Właściwie nie wiadomo, kim jest Ptyś. Pewnego dnia Walter po prostu znajduje ją pod krzakiem i zabiera do domu. Jego żona Tina chce ją wychować jak własne dziecko. Tylko że Ptyś potrzebuje wolności – i nie daje się zatrzymać.

   Książka napisana niekonwencjonalnym językiem, zabawnie i sugestywnie zilustrowana przez autorkę.

    


    Sparker A. - Z.M.I.A.N.A. Zajęczy popłoch 

    

   Kiedy Jacek i Dawid przekradali się na drugą stronę płotu, żeby odnaleźć swego psa Lejka, nie spodziewali się, że znajdą o wiele więcej… Spotkanie z sąsiadką zmienia całkowicie ich życie. Pani Petunia okazuje się szalonym naukowcem, twórczynią tajemniczego serum. 

   Po jednym przypadkowym pryśnięciu sprejem Z.M.I.A.N.A. bliźniaki orientują się, że mają osiem nóg i potrafią strzelać nicią z odwłoka! Jacek i Dawid wpadli w robaczywe kłopoty i teraz muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwami podróży przez swój ogród w nadziei, że pani Petunia zmieni ich z powrotem. Ale przyroda jest okrutna, a bracia nie są już na szczycie łańcucha pokarmowego.


   Zapraszamy do biblioteki!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 10 czerwca 2015 16:57
  • nowości

    

   Policjant, żołnierz, górnik, strażak, kierowca, a może lekarz? Każdy z tych zawodów wydaje się interesujący. Który z nich wybrać? Kim zostać w przyszłości? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania pomogą wam książki wydawnictwa Damidos, prezentujące najpopularniejsze zawody. Znajdziecie w nich rzeczowe informacje, zaskakujące fakty, ciekawostki i zdjęcia - być może dzięki nim w przyszłości zostaniesz policjantem lub strażakiem:)

   Zapraszamy do wypożyczania i czytania tych ciekawych książek!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 10 czerwca 2015 16:26
 • piątek, 13 lutego 2015
  • nowości

    

   C. Rayner - Ernest

    

    

   Ernest jest całkiem sporym łosiem.Jest tak duży, że nie może wejść do środka tej książki! A bardzo by chciał! Co zrobi Ernest? O pomysłowym, dowcipnym i niezwykle sympatycznym łosiu przeczytacie w światowym bestsellerze C. Rayner "ERNEST".

    

    


   A. D. Mizielińscy - Ale patent! 

    Zwariowany przegląd niezwykłych pomysłów dawnych i współczesnych wynalazców, dowcipnie zilustrowany przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich.

   Znajdziecie tu osobisty zachmurzacz, latający rower, bąbelkowy telegraf, lodową płytę gramofonową i wiele innych niesamowitych wynalazków - nowatorskich, odkrywczych, nieudanych czy wręcz niemożliwych - ale zawsze niestandardowych.    

    
    


    Sekret życia. Baśnie hinduskie

    

   Kolejna pozycja z popularnej serii przenosi nas do dawnych Indii. Jest to zbiór opowieści o radżach i braminach, zaklętych księżniczkach i książętach zamienionych w zwierzęta. Nie brakuje tu hinduskich wierzeń, opowieści o duchach i demonach, a także o dobrych bóstwach, które czuwały nad swoimi wyznawcami.

    


   J. Kmieć - Papuk czyli opowieść o potwornym apetycie na ksiązki

   Słyszeliście kiedyś o żarłocznym Papuku? A może widzieliście go buszującego beztrosko w waszej biblioteczce w poszukiwaniu obiadu? Tak, tak, obiadu, bo choć Papuk nie jest typowym czytelnikiem, to połyka książkę za książką. A zamiast pomidorówki woli zjeść książkę kucharską. Kto wie - może będzie miał ochotę i na tę siążkę? Radzę więc, przeczytajcie ją szybko, zanim ten amator papieru pożre ją ze smakiem, karteczka po karteczce!


    K. Applegate - Jedyny i niepowtarzalny Ivan

    

    

    

   Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który kilkadzesiąt lat spędził w „mini zoo”, mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego innego przedstawiciela swojego gatunku.

    

    

    

    


   ZAPRASZAMY DO CZYTANIA :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 13 lutego 2015 12:07
 • czwartek, 18 grudnia 2014
  • nowości

    

   Prokop M. - Jego wysokość Longin

    

    Longin mieszka w kuchni (bo jego pokój to właściwie kawałek kuchni, w której tata wydzielił dla niego miejsce), uwielbia bawić się resorakami (nawet nie mówcie, że nie wiecie, co to jest!), a jego marzeniem jest nowiutkie atari (no dobra, tu podpowiedź: ma joystick i można na nim grać w gry). Nie lubi zabawy w chowanego, bo zawsze coś mu wystaje, a to głowa, a to ręce, a to nogi. A poza tym zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty (ale słowo, wcale niespecjalnie!). Na pewno byście się dogadali!


   Rusinek M. - Krakowski rynek 

    

    

   Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze – odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy!

   Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia.


   Gellner D. - Wiersze na Bożę Narodzenie

    

    

    

   Zbiór wierszy znanej i lubianej poetki dla dzieci, przygotowany specjalnie z myślą o Świętach Bożego Narodzenia, Mikołaju, choince, bałwankach.

    

    

    

    


    Giani S. - Przygody Supermikołaja

    To nie jest kolejna książka o przygodach Świętego Mikołaja! To zupełnie wyjątkowy Mikołaj! Co robi Święty Mikołaj, kiedy nie dostarcza prezentów? Odpowiedź jest prosta, zamienia się w superbohatera (Super Mikołaja) i podróżuje po całym świecie, przez cały rok, aby pomagać dzieciom. To powieść pełna humoru i magii, ale i z pewnym przesłaniem: dzieci nie zawsze potrzebują materialnych prezentów, ale też uwagi, miłości, zrozumienia.

    

    


    Bajkowo. Dziennikarze dzieciom

   Bajki z ekranu. Dziennikarze dzieciom - praca zbiorowa

    

   Oddajemy do Waszych rąk bajki napisane specjalnie dla Was przez dziennikarzy, których na co dzień widujecie na ekranach telewizorów. Ich bohaterami są dzieci takie jak Wy, dziewczynki i chłopcy. Przygody, które przeżywają - i te zabawne, i niebezpieczne i niezwykłe - mogłyby się przydarzyć każdemu z Was. Te historie opowiadają o świecie, który Was otacza. Jeśli będziecie umieli patrzeć i słuchać z uwagą, przemówią do Was zwierzęta, rośliny, a nawet przedmioty. Wszystko, co tajemnicze, stanie się jasne, a to, co zwyczajne, może okazać się magiczne.

   Gadzińska A. - Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty

    

   To już trzecia część przygód Skloty i jej przyjaciół. Rezolutna 6-letnia dziewczynka ma dobre serce, głowę pełną pomysłów i energię, o jakiej dorośli mogą tylko pomarzyć. Tym razem postanawia spełnić jak najwięcej dobrych uczynków, chce udowodnić, że ma wyobraźnię, a nawet, wspólnie z przyjaciółmi, wpada na pomysł, jak zrobić ze swojej miejscowości kurort turystyczny!

    


   Zapraszamy do czytania !!!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 grudnia 2014 14:34
 • poniedziałek, 08 grudnia 2014
  • nowości

   M. Doinet, M. Allag - Nie bój się, misiu koalo!

    

    

    

    

   Ola bardzo lubi zwierzęta. Ma niezwykłą umiejętność – rozumie ich mowę. Tym razem dziewczynka jedzie ze swoją ciocią do Australii, żeby leczyć chore zwierzaki. Po przybyciu na miejsce spotyka rannego misia koalę. Czy uda się go uratować? Jak Ola poradzi sobie z groźnymi bandytami? Przeczytajcie książeczkę, a dowiecie się wszystkiego.

    

    


   R. Witek - Pierwszaki z kosmosu

     

   Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty. 


    V. Latour-Burney - Szkolne przygody Mikołajka

    

    

   Mikołajek też dostaje czasem złą ocenę w szkole. Ale tym razem może być naprawdę niewesoło. Tata powiedział, że jeśli  znów zaliczy klasówkę gorzej niż klasowy pupilek Ananiasz, to koniec z piłką! Na szczęście Mikołajek i jego kumple mają głowy pełne pomysłów, więc tak łatwo się nie poddadzą. Jeśli się uda, będzie już tylko zabawa!

    

    


   J. Wieslander - Kajtek i miś

    

    

   Dla małego człowieka każdy, nawet najzwyklejszy dzień, może być przygodą. Posłuchaj o tym, jak Kajtek prawie nauczył się pływać, jak próbował wbiec na drzewo i jak bawił się w pustynię w środku zimy. Częstą towarzyszką zabaw Kajtka jest Tosia. Każdego wieczora, kiedy Kajtek idzie spać, opowiada Misiowi o tym, co wydarzyło się tego dnia, i razem zasypiają.

   Piętnaście opowiadań o Kajtku, misiu i Tosi napisanych przez autorów książek o Mamie Mu – w sam raz do głośnego czytania najmłodszym – przed snem lub o każdej innej porze dnia.


    S. Blake - Ja nie chcę do przedszkola

    

   Kontynuacja przebojowego „Kupa Siku”. Tym razem rodzice po raz pierwszy wysyłają niesfornego zajączka do przedszkola. Ale on wcale nie zamierza tam iść… Przezabawna książka, która rozbawi wszystkich przyszłych i obecnych przedszkolaków.

    

    

    


   B. Więzik - Przygody Izabelki i Piotrusia

    

    

    

   „Przygody Izabelki i Piotrusia” to zbiór zabawnych wierszyków dla dzieci, przy których można się również czegoś nauczyć. Ciekawe historyjki, od których nie można się oderwać. Doskonała książeczka dla dzieci i rodziców.

    

    


   I. Czarkowska - Szymek, kłamczuszek czy anielinek? 

    

   To już czwarty tom serii Anielscy z Niebieskiego, w którym autorka opowiada o przygodach małego anielinka Szymka. Szymek bardzo lubi wyobrażać sobie różne rzeczy i opowiadać fantastyczne historie. Robi to tak często, że nawet mama nie wie, kiedy jej synek mówi prawdę, a kiedy zmyśla. Szybko okazuje się, że to może być duży problem, szczególnie, gdy się wie, że n a p r a w d ę dzieje się coś złego, ale nikt dorosły nie chce w to uwierzyć. Szymek musi ratować swoich kolegów i dyrektorkę szkoły Melanię Koklusz. Na szczęście może liczyć na pomoc dozorcy Czyściocha i… na swoją fantazję. Czy uda mu się rozpracować podły plan Parweniusza Pluskwy?


   W. Kołyszko - Radość i wyspa HopSiup

    

   Radość i wyspa Hop-Siup opowiada o tym, dlaczego radość jest w życiu koniecznie potrzebna i co nam grozi, gdy zaczynamy ją lekceważyć. Książka zawiera „Instrukcję obsługi radości”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. 


    M. Sowa - Tej nocy dzika paprotka

    

    Słoneczny, sobotni poranek dla siedmioletniego Tomka nie zapowiada się zbyt wesoło. W sypialni rodziców zamiast mamy znajduje paprotkę-monstrum. Obok niej śpi spokojnie niczego nie podejrzewający tata.

   Co zrobią Tomek i jego pies Mumin? Jak się zakończy mrożące krew w żyłach spotkanie dzielnego chłopca i przeokropnej rośliny?

    

    


   Zapraszamy do czytania :)

   bombki 88 stronka agusi

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 grudnia 2014 15:28
 • poniedziałek, 17 listopada 2014
  • nowości

    

    

   Zapraszamy do czytania nowego numeru Świerszczyka!

   

    

   Folklor to ludowa wiedza i tradycja, obyczaje, obrzędy i sztuka przekazywane z pokolenia na pokolenie. W najnowszym numerze naszego magazynu - z pomocą naszych świerszczykowych bohaterów - zachęcamy do zainteresowania się tą piękną częścią naszej kultury. Bajetan Hops w swoim pamiętniku opowie jak wykonać stylową wycinankę, Kotek Mamrotek wybierze się do skansenu, żeby sprawdzić jak kiedyś koty radziły sobie bez telewizora, a chochliki Figiel i Psikus przekonają się czy kiedyś rzeczywiście było lepiej...
   Ponadto dowiecie się np. czym są leluje i parzenice, a w Kolorowych Zabawach znajdziecie instrukcję własnoręcznego wykonania zabawki.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 listopada 2014 15:15
 • środa, 29 października 2014
  • NOWOŚCI

   Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty

   Inżynier Ciućma to niezwyczajny naukowiec.
   Gdzieś na samym wierzchołku drapacza chmur w swoim warsztacie, robi niesamowite rzeczy! Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę!!!

    
   Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii

   Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

   Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi - Santiago Roberto

   Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej… Na pewno czują to dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto, która może nie zawsze wygrywa mecze, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Drużynie grozi likwidacja, a całą sytuację komplikują bardzo tajemnicze zdarzenia w trakcie meczów. Mali piłkarze zawierają jednak tajne porozumienie, by uratować drużynę i już zawsze grać razem. W tym celu będą musieli rozwikłać zagadkę, wobec której dorośli wydają się bezradni…

   Książka opowiada o misiu imieniem Muki, który wyrusza w podróż dookoła świata. Odwiedza wiele krajów : Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. Z każdego kraju wychodzi bogatszy o nowe doświadczenia kulturowe i kulinarne, poznaje nowe słowa, nieznane gatunki zwierząt i roślin. Bardzo pięknie zilustrowana opowieść o różnorodności i pięknie świata.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 12:02
 • środa, 08 października 2014
  • nowości

    Polecamy naszym najmłodszym czytelnikom świetną serię książeczek o Jasiu i Pusi, autorstwa Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk  

    W świat mądrej zabawy ruszaj razem z nami! Baw się z Jasiem, Pusią - małymi misiami! Dowiedz się, co robią na wakacjach, w domu gdy w kuchni chcą mamie przy śniadaniu pomóc. Odwiedź wraz z misiami szpital i lekarza, bo chorować przecież każdemu się zdarza. W wesołym miasteczku, w zoo i w małpim gaju przeżyj przygód wiele. Czuj się tam, jak w raju! W książeczce obrazki zastępują słowa, spójrz więc na obrazek i... sprawa gotowa!  

    

   Jaś i Pusia - W przedszkoluJaś i Pusia - Na wakacjach

    

   Jaś i Pusia - U lekarza                                   Jaś i Pusia - W podróży

    

    

    

    

   Autumn graphics

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 08 października 2014 19:18
  • nowości

    

   Ryrych K. - O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych

   Piotrek dotąd był po prostu Bratkiem, młodszym bratem swojego brata. To Stefan, unieruchomiony w łóżku przez tajemniczą chorobę, nauczył go wszystkiego, odkrył przed nim świat. Ale teraz coś się zmienia. Bratek zaczyna mieć tajemnice, własne bójki w szkole i przyjaciół. Już nie jest Bratkiem – staje się Piotrkiem. Kimś ważnym, samodzielnie myślącym, niezależnym od mamy i brata. Zadziwiająca jest ta zmiana i… naprawdę wspaniała!


   Brenifier O. - Dobro i zło. Co to takiego?

    

   Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

   Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.


   Björk Ch. - Rok z Linneą

   Linnea mieszka w mieście. Mogłoby się wydawać, że w mieście nie da się obserwować przyrody. A jednak Linnea znajduje tu mnóstwo roślin i zwierząt. Przez cały rok, miesiąc po miesiącu, opowiada o swoich odkryciach i ciekawych zajęciach w domu i poza domem. 

   W styczniu na przykład otworzyła ptasią restaurację. W czerwcu znalazła dziurkę od klucza. W październiku utkała koronę z liści. A co robiła w grudniu? Pewnie jakieś pomysłowe prezenty…


   Krygier M. - Bałągan

    

    Debiutancka książka Wydawnictwa iKropka, przedstawiająca bałagan jako kolorowego przyjaciela pewnej zwyczajnej rodziny. Każdy z nas miał okazję go poznać. Być może nie każdy chciał go zrozumieć. Dlaczego zadomowił się w naszym mieszkaniu? Jak do nas trafił? Kto znajduje z nim wspólny język? Czy jest szkodliwy, jak sobie z nim radzić i czy można z nim normalnie żyć? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w bogato ilustrowanej opowieści z przesłaniem edukacyjnym „Bałagan".


   Müller D. - Na stadionie

    

   Książka do szukania, oglądania i opowiadania dla najmłodszych fanów piłki nożnej.

   Na dużych kartkach dzieci mogą dokładnie zobaczyć rozmaite stroje piłkarskie, sprawdzić na czym polegają zadania sędziów, w jaki sposób można kopnąć piłkę albo… innego zawodnika.
   Kolejne strony pokazują dzieciom drużyny wbiegające na boisko przed meczem finałowym, kibiców dopingujących ulubioną drużynę przed wielkim ekranem na ulicy, no i na koniec wielkie świętowanie zwycięstwa.
    

    ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!

   linie jesienne 5

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 08 października 2014 17:15
 • wtorek, 23 września 2014
  • nowości

    

   Jerzykowska K. - Pasażer nie z tej ziemi

    

   Kornel Makuszyński (1884–1953) – pisarz, autor kilkudziesięciu książek… Jasne! Jak słońce, które – jak mówiono – „miał w herbie”. Ale czy wiedzieliście, że także urwis, dowcipniś i zagorzały kibic… teatralny? O swoich BEZGRZESZNYCH LATACH, pełnych szalonych zabaw i „dozgonnych miłości”, opowiada Michałowi, waszemu rówieśnikowi. Jeśli macie ochotę posłuchać tej opowieści, ruszajcie z nami na wycieczkę „Szlakiem Makuszyńskiego”. I lepiej zapnijcie pasy – to nie będzie grzeczna przejażdżka, tylko prawdziwy rollercoaster!


   Combrzyńska-Nogala D. - Syberyjskie przygody Chmurki

    

   Chmurka, mała Polka, nie rozumie, dlaczego musi mieszkać na Syberii. I co to znaczy, że są wysiedleńcami. Ale to nic. Ma tu przecież przyjaciela Ilię, ukochanego kota Katafieja, codzienne figle na śniegu i przesiadywanie w ciepłej obórce. Nie boi się szczurów, które odwiedzają ich izbę co noc – są takie zabawne! A wiersze, których uczy się w szkole – krasiwe i melodyjne. Chmurce – Ani ciężko zrozumieć, dlaczego babcia za nimi nie przepada i uparcie przypomina o dalekiej Polsce. Czy kiedyś tam wrócą?Prawdziwa historia o niezwykłym dzieciństwie na mroźnej Syberii.

    


    

   Ude I. - Zebra

    

     Zebra” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w grupie przez zebrę, która urodziła się na mazurskiej wsi, pośród stada koni. Zebra, odrzucona przez dorastające źrebaki cierpi, a dopiero poprzez swoją odwagę i mądrość zyskuje ich aprobatę.
   Przesłanie, płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek dla odmiennego wyglądu.


   Bajki o wróżkach

    

   Wybierz się z księżniczką Amelką w niezapomnianą podróż po Krainie Wróżek i Elfów. Poznaj Iskierkę i Mirellę. Dowiedz się, jak Amelka pomogła wróżkom. W opowiadaniach znajdziesz mnóstwo postaci fantastycznych, jak smoki, jednorożce, syreny i trolle.

   Zapraszamy do czytania!

   Autumn graphics

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 września 2014 13:04
 • piątek, 29 sierpnia 2014
  • NOWOŚCI

    

    

   Świat małego dziecka jest prostszy od świata dorosłych. Smutek jest smutkiem, i nikt się wtedy nie uśmiecha. Jest zapał i energia, finezja i fantazja. I zaufanie, że będzie dobrze, że ludzie są uczciwi, że dobro zwycięża.Beata Ostrowicka doskonale odnajduje się w świecie oglądanym z perspektywy malca. Jej opowiadania dla najmłodszych są emocjonujące, wszak dziecięcy świat to głównie emocje. Mali czytelnicy ją lubią i rozumieją. To dla nich jest ten zbiór.

    

   Wojna na Pięknym Brzegu - Andrzej Grabowski, Joanna Rusinek (ilustr.) 

    

   Prawdziwa opowieść małej żoliborzanki, 10-letniej Krysi, której udało się przeżyć i dziś może przedstawić Wam swoją historię. Krysia rośnie, zawiera nowe przyjaźnie, podejmuje kolejne wyzwania i na pewno nie może narzekać na nudę. A wojna? Uparcie nie chce się skończyć…

    

    

    

   Zagadka starego grobowca - Rekosz Dariusz

   Przykre zrządzenie losu wywraca do góry nogami wakacyjne plany pewnego rodzeństwa. Zamiast wybrać się do egzotycznego kraju, Adam i Agnieszka lądują w małej warmińskiej wiosce. Nowy krajobraz, nowe zajęcia i przyjaźnie pochłoną ich bez reszty. Ale warmińska wieś tylko z pozoru jest ostoją ciszy i spokoju. Niebawem dzieciaki wplączą się w elektryzującą przygodę. Czy zdążą rozwikłać zagadkę starego grobowca i udaremnić niecny plan bandy oprychów?

    

    Elmer - słoń w kratkę - to ulubieniec przedszkolaków na całym świecie.   Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.

   W zbiorze aż 4 nowe przygody!

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 29 sierpnia 2014 12:08
 • piątek, 01 sierpnia 2014
  • nowości

    Nowy Świerszczyk!!!

    

    Pierwszego sierpnia bieżącego roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ukazujący się tego dnia nowy numer "Świerszczyka" poświęcamy muzeom, ze szczególnym uwzględnieniem Muzeum Powstania Warszawskiego, do którego przeniesie nas lektura poruszającego tekstu Pawła Beręsewicza w Wielkim Czytaniu. Ponadto dowiecie się gdzie można znaleźć Muzeum Orderu Uśmiechu, Muzeum Małego Odkrywcy i Muzeum Piernika, a Bajetan Hops i jego przyjaciele zabiorą Was do Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych.
   A na deser - mnóstwo ilustracji, zagadek i humoru w wakacyjnym nastroju. 

    

    Zapraszamy do biblioteki :)

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 01 sierpnia 2014 20:01
 • środa, 30 lipca 2014
  • nowości

    

   Baśnie i bajki na dobranoc

   Starannie wybrane baśnie nauczą dziecko odróżniać dobro od zła, a kolorowe ilustracje pobudzą wyobraźnię. Barwne postaci, fantastyczne przygody oraz niezwykłe miejsca - to wszystko znajdziecie w opowieściach Andersena, braci Grimm, Perraulta i baśniach z różnych krańców świata. Co sprawia, że całe życie wracamy do tych samych historii, a potem opowiadamy je swoim dzieciom i wnukom? Ponieważ są one wyjątkowe i magiczne - takie są właśnie najpiękniejsze baśnie.


   Rajch J. - Żegnaj Sarenko

    

   Żegnaj sarenko" to druga z przygód małego Stasia. Tym razem chłopiec poznaje nowego przyjaciela ? koziołka. Bambi został porzucony w lesie na pewną śmierć, lecz nasz bohater, który bardzo kocha wszystkie zwierzęta, zaopiekował się nim.
   Niestety i tym razem ?zło w zielonych kaloszach? brutalnie wkroczyło w jego dziecięcy
   i niewinny świat. Czy Stasiowi uda się je pokonać? Jak potoczą się dalej losy koziołka?
   Książka jest bardzo dobrze napisana, plastyczne obrazy pobudzają wyobraźnię młodego czytelnika


   Moost N. - Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię

    

    Przed małym krukiem nie lada wyzwanie! Sympatyczny urwis postanawia znaleźć najodpowiedniejsze dla siebie imię. Sprawa pozornie wydaje się prosta. Mały kruk ma wiele pomysłów: Oskar, Kraks, Tomek to jedynie początek listy ciekawych propozycji. Gdyby można było być Pawło-Darko-Tomko-Frankiem, niezdecydowany kruczek na pewno by się nie rozchorował. Sprawdźcie koniecznie, jaką niespodziankę przygotowali dla niego przyjaciele, i poznajcie najlepsze krucze imię! Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni. Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów.


   Nilsson M. - Tsatsiki i miłość

    

   Czwarta z pięciu książek o Tsatsikim – przetłumaczonych na kilkanaście języków i wielokrotnie nagradzanych, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce. W Polsce seria otrzymała wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkurskie Świat Przyjazny Dziecku.

   W wakacje przed czwartą klasą Tsatsiki po raz drugi jedzie do Grecji odwiedzić swojego tatę. Na szczęście do Agios Ammos przyjechała też Elena, bo kiedy umiera dziadek Dimitris, zwariowana kuzynka wymyśla tyle szalonych zabaw, że Tsatsiki zapomina, że powinien być smutny.

    


    Bergen L. - Zośka Życzliwa

    

    

    

   Miłość wisi w powietrzu! Jakie imię w tej sytuacji będzie najlepsze dla Zosi? Oczywiście – Zośka Życzliwa! Zwłaszcza, że udało się jej znaleźć idealnego partnera dla swojej nauczycielki, pani Muchy – albo tak przynajmniej myśli. I tylko czeka, aż między nimi zaiskrzy!
    

    


    

   Zapraszamy do odwiedzania biblioteki również w czasie wakacji:)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 30 lipca 2014 10:52
 • piątek, 18 lipca 2014
  • NOWOŚCI

   Rinker S.D. - Snów kolorowych, placu budowy

   Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy

   Książeczka na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Ogromne maszyny z placu budowy przez cały dzień woziły, podnosiły, mieszały i przerzucały. Okropnie się zmęczyły… A przecież nawet najwięksi twardziele mają ochotę zgasić wieczorem światła i wyłączyć silnik. Dźwig zasypia z pluszowym misiem, wywrotka pochrapuje, betoniarka przykrywa się kołderką… Ta niezwykła kołysanka utuli do snu...

    

    


    

   Frączek A. - Wiersze łaciate i jeden w kratę

    

   Wiersze łaciate i jeden w kratę - Frączek Agnieszka

   Najnowsza ksiazka Agnieszki Frączek. Czytelnicy znajdą w niej wiersze o krowach i krówkach, ale także o łatach (i ich doczepianiu) oraz muchach w nosie. Jak to zwykle u Agnieszki Frączek – w wierszach jest mnóstwo zabaw językiem, zaskoczenia i poczucia humoru. Autorce kroku dotrzymuje ilustratorka – Jola Richter-Magnuszewska, która sama świetnie się bawi – kolorem, kolażem, podpatrywaniem wielkich zwierzaków i nadawaniem im bardzo ludzkich póz i min. Warto podkreślić, że wiersze znakomicie nadają się do samodzielnego czytania. Sprawdzą się także jako teksty do recytacji.

    
   Kwietniewska-Talarczyk M. - Groszek, mały cudotwórca
    
   Groszek, mały cudotwórca
    
   Pewnego razu, kiedy Zuzia wraca ze szkoły, ulega wypadkowi. Od tego czasu jest smutna, zamyślona i często płacze. Niespodziewanie na balkonie u dziewczynek pojawia się mały, bezdomny kociak. Ciągle do tej pory smutna Zuzia, znowu zaczyna się uśmiechać. Czy mały Groszek okaże się cudotwórcą i uleczy Zuzię ze smutku? Jak zareaguje mama na wiadomość, że na nich na balkonie mieszka bezdomny kot?
    

   Zapraszamy do czytania! 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 18 lipca 2014 10:42
 • wtorek, 01 lipca 2014
  • nowości

    

   Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Świerszczyka:)

   Wakacje czas zacząć! Najlepiej z nowym numerem "Świerszczyka" poświęconym wakacyjnym podróżom, przygodom i zabawom. Bajetan Hops opowiada w swoim pamiętniku o tym jak ważną rolę w meczu piłki nożnej może odegrać zawodnik z gipsem na nodze, Kotek Mamrotek ratuje zaprzyjaźnioną mysz z czeluści plażowego leżaka, a w Wielkim Czytaniu opowieść o pechowym początku rodzinnej wyprawy góry.
   Poza tym - mnóstwo humoru, zagadek i łamigłówek na mniej pogodne dni.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 lipca 2014 10:12
 • czwartek, 12 czerwca 2014
  • nowości

    

   Klimczak R. - Leśne skrzaty pomagają zwierzętom

   Leśne skrzaty pomagają zwierzętomOpowieści o ekoludkach - bohaterach znanych z książki pod tytułem "Przygody leśnych skrzatów", spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników i otrzymały wiele pozytywnych recenzji.

   Tym razem skrzaty ratują pszczoły przed zatruciem, przepędzają z lasu nieproszonych gości, a także przeprowadzają wiele innych, niesamowitych akcji ratunkowych. Mądre i zabawne opowieści, pięknie zilustrowane przez Agatę Nowak, poruszają bardzo ważne we współczesnym świecie zagadnienia ekologiczne i uczą, jak żyć w zgodzie z naturą, szanując jej prawa.


   Abecadło. Wierszyki o literkach


    

    

   "Abecadło. Wierszyki o literkach" to kolorowa książeczka z sympatycznymi wierszykami o literkach. Dzięki nim dziecko pozna całe abecadło, a kolorowe, humorystyczne ilustracje uprzyjemnią czytanie.

    

    

    

    


   Mikołajewski J. - Para-Mara, czyli odwóch takich co próbują straszyć

   Witamy bardzo serdecznie w programie PARY NIE DO WIARY! Program jest telewizyjny, ale jedną z jego niespodzianek jest to, że ogląda się go w książce. Śmieszne, prawda? Jednak jeszcze śmieszniejsza jest para gości zaproszonych do studia: Pan Cienias i Pan Kanaletto są strachami każdego domu na świecie! Także Twojego, drogi widzu-czytelniku! W jaki sposób, po co i dlaczego straszą, to już sam obejrzyj! Program ma charakter familijny i edukacyjny (bo „od każdego gościa można się czegoś nauczyć”). Został zrealizowany przez Pawła Pawlaka (scenografia i reżyseria) według scenariusza Jarosława Mikołajewskiego i wyprodukowany przez wydawnictwo Bajka.


   Ekologiczne dzieciaki czyli bon ton w przyrodzie

   Ekologiczne dzieciaki czyli bon ton w przyrodzie

   Z książki można się dowiedzieć, jak należy postępować, by żyć w zgodzie z przyrodą. Jak oszczędzać energię i wodę, jak zachować się w lesie, co zrobić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące pomocy - odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w tej książce. Przy każdym zagadnieniu, w formie notatnika, wypunktowano najważniejsze informacje, a w Regulaminie ekoludka wypisano kilka zasad, według których ekolog powinien postępować.

    

    


   Rajch J. - Opowieść w o zaginionym przyjacielu

    

    

   To był zły dzień dla Stasia. Siedział zamyślony w szkolnej ławce i patrzył przez okno. Wirowały pierwsze płatki śniegu. Jakiś starszy pan prowadził na smyczy pieska...

    

    

    

    

    

    


   Zapraszamy do czytania :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 czerwca 2014 15:44

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

godziny otwarcia
pon. 10:00-16.00 wt. 9:00-16:00 śr. 10:00-18:00 czt. 10:00-18:00 pt. 10:00-18:00
sos beszamelowyPogoda - Mapa Polski na stronę