filia nr 7 dla dzieci i młodzieży

BLOG O DZIAŁALNOŚCI FILII NR 7 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TYCHACH

nowości

 • czwartek, 09 lipca 2015
 • wtorek, 07 lipca 2015
  • NOWOŚCI

   Wechterowicz P. Proszę mnie przytulić

    

   Proszę mnie przytulić - Wechterowicz Przemysław, Dziubak EmiliaCzy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień?
   Niedźwiadek nie wiedział, dopóki Tata Niedźwiedź pewnego dnia nie zdradził mu w sekrecie, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić. I tak zaczyna się niezwykła przygoda ojca i syna.
   Pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić w naszym życiu bardzo wiele.

    

    


    

   Chaud B. Misiowa piosenka

    

   Po ulicach wielkiego miasta, przepychając się wśród przechodniów, gna ogromny niedźwiedź. Dokąd tak pędzi? Czyżby śpieszył się na wieczorny koncert w operze? A może szuka kogoś, kto zgubił się w tym tłumie?

   Słynna pasieka na dachu paryskiej opery zainspirowała Benjamina Chauda do stworzenia ciepłej, rodzinnej historii z zaskakującym zakończeniem. Pełne szczegółów, dowcipne ilustracje zapraszają małych czytelników, by przyłączyli się do poszukiwań i przetestowali własną spostrzegawczość.

    

    


    Kurosz W. Skarby leśnych braci

    

   Bazyli i Marcepan, jak każde rodzeństwo, uwielbiają sobie dokuczać. Jednak kiedy zajdzie taka potrzeba, jeden za drugim pójdzie w ogień. A ponieważ mieszkają na skraju tajemniczej puszczy, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe, pomocna dłoń zawsze się przyda.
   Leśni bracia, żywiołowi i rezolutni, dostarczą Wam wielu emocji i niemało powodów do śmiechu.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 lipca 2015 10:24
 • środa, 10 czerwca 2015
  • nowości

    

   Ryrych K. Denim blue

    

    

    

   Dorastanie w czasach PRL-u nie jest łatwe. Trzeba uważać na to, co się robi i mówi, bo ściany mają uszy, a pytań przecież nie ubywa. Dlaczego nie można trzymać na balkonie koguta? Dlaczego sekretarz jest traktowany lepiej od zwykłego obywatela? I dlaczego tak trudno zdobyć zachodnie dżinsy?

    

    

    


   Walliams D. - Chłopak w sukience

   Masz szlaban. Siedzisz w domu, a reprezentacja szkoły właśnie przegrywa najważniejszy mecz. Dlaczego? Bo dyrektor wyrzucił najlepszego napastnika. Ciebie! Wiem, cała afera to miał być tylko żart. Teraz już nic nie możesz zrobić.
   Ale twoja drużyna – tak! Przecież was wszystkich nie skreśli z listy uczniów.
   Zostało tylko i aż czterdzieści pięć minut!

   

    

    


    

    Leeuwen J. -  Cwir!

   Ptakodziewczynka. Albo dziewczynkoptak. Albo coś pomiędzy. Właściwie nie wiadomo, kim jest Ptyś. Pewnego dnia Walter po prostu znajduje ją pod krzakiem i zabiera do domu. Jego żona Tina chce ją wychować jak własne dziecko. Tylko że Ptyś potrzebuje wolności – i nie daje się zatrzymać.

   Książka napisana niekonwencjonalnym językiem, zabawnie i sugestywnie zilustrowana przez autorkę.

    


    Sparker A. - Z.M.I.A.N.A. Zajęczy popłoch 

    

   Kiedy Jacek i Dawid przekradali się na drugą stronę płotu, żeby odnaleźć swego psa Lejka, nie spodziewali się, że znajdą o wiele więcej… Spotkanie z sąsiadką zmienia całkowicie ich życie. Pani Petunia okazuje się szalonym naukowcem, twórczynią tajemniczego serum. 

   Po jednym przypadkowym pryśnięciu sprejem Z.M.I.A.N.A. bliźniaki orientują się, że mają osiem nóg i potrafią strzelać nicią z odwłoka! Jacek i Dawid wpadli w robaczywe kłopoty i teraz muszą zmierzyć się z niebezpieczeństwami podróży przez swój ogród w nadziei, że pani Petunia zmieni ich z powrotem. Ale przyroda jest okrutna, a bracia nie są już na szczycie łańcucha pokarmowego.


   Zapraszamy do biblioteki!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 10 czerwca 2015 16:57
  • nowości

    

   Policjant, żołnierz, górnik, strażak, kierowca, a może lekarz? Każdy z tych zawodów wydaje się interesujący. Który z nich wybrać? Kim zostać w przyszłości? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania pomogą wam książki wydawnictwa Damidos, prezentujące najpopularniejsze zawody. Znajdziecie w nich rzeczowe informacje, zaskakujące fakty, ciekawostki i zdjęcia - być może dzięki nim w przyszłości zostaniesz policjantem lub strażakiem:)

   Zapraszamy do wypożyczania i czytania tych ciekawych książek!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 10 czerwca 2015 16:26
 • piątek, 13 lutego 2015
  • nowości

    

   C. Rayner - Ernest

    

    

   Ernest jest całkiem sporym łosiem.Jest tak duży, że nie może wejść do środka tej książki! A bardzo by chciał! Co zrobi Ernest? O pomysłowym, dowcipnym i niezwykle sympatycznym łosiu przeczytacie w światowym bestsellerze C. Rayner "ERNEST".

    

    


   A. D. Mizielińscy - Ale patent! 

    Zwariowany przegląd niezwykłych pomysłów dawnych i współczesnych wynalazców, dowcipnie zilustrowany przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich.

   Znajdziecie tu osobisty zachmurzacz, latający rower, bąbelkowy telegraf, lodową płytę gramofonową i wiele innych niesamowitych wynalazków - nowatorskich, odkrywczych, nieudanych czy wręcz niemożliwych - ale zawsze niestandardowych.    

    
    


    Sekret życia. Baśnie hinduskie

    

   Kolejna pozycja z popularnej serii przenosi nas do dawnych Indii. Jest to zbiór opowieści o radżach i braminach, zaklętych księżniczkach i książętach zamienionych w zwierzęta. Nie brakuje tu hinduskich wierzeń, opowieści o duchach i demonach, a także o dobrych bóstwach, które czuwały nad swoimi wyznawcami.

    


   J. Kmieć - Papuk czyli opowieść o potwornym apetycie na ksiązki

   Słyszeliście kiedyś o żarłocznym Papuku? A może widzieliście go buszującego beztrosko w waszej biblioteczce w poszukiwaniu obiadu? Tak, tak, obiadu, bo choć Papuk nie jest typowym czytelnikiem, to połyka książkę za książką. A zamiast pomidorówki woli zjeść książkę kucharską. Kto wie - może będzie miał ochotę i na tę siążkę? Radzę więc, przeczytajcie ją szybko, zanim ten amator papieru pożre ją ze smakiem, karteczka po karteczce!


    K. Applegate - Jedyny i niepowtarzalny Ivan

    

    

    

   Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który kilkadzesiąt lat spędził w „mini zoo”, mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego innego przedstawiciela swojego gatunku.

    

    

    

    


   ZAPRASZAMY DO CZYTANIA :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 13 lutego 2015 12:07
 • czwartek, 18 grudnia 2014
  • nowości

    

   Prokop M. - Jego wysokość Longin

    

    Longin mieszka w kuchni (bo jego pokój to właściwie kawałek kuchni, w której tata wydzielił dla niego miejsce), uwielbia bawić się resorakami (nawet nie mówcie, że nie wiecie, co to jest!), a jego marzeniem jest nowiutkie atari (no dobra, tu podpowiedź: ma joystick i można na nim grać w gry). Nie lubi zabawy w chowanego, bo zawsze coś mu wystaje, a to głowa, a to ręce, a to nogi. A poza tym zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty (ale słowo, wcale niespecjalnie!). Na pewno byście się dogadali!


   Rusinek M. - Krakowski rynek 

    

    

   Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze – odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy!

   Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia.


   Gellner D. - Wiersze na Bożę Narodzenie

    

    

    

   Zbiór wierszy znanej i lubianej poetki dla dzieci, przygotowany specjalnie z myślą o Świętach Bożego Narodzenia, Mikołaju, choince, bałwankach.

    

    

    

    


    Giani S. - Przygody Supermikołaja

    To nie jest kolejna książka o przygodach Świętego Mikołaja! To zupełnie wyjątkowy Mikołaj! Co robi Święty Mikołaj, kiedy nie dostarcza prezentów? Odpowiedź jest prosta, zamienia się w superbohatera (Super Mikołaja) i podróżuje po całym świecie, przez cały rok, aby pomagać dzieciom. To powieść pełna humoru i magii, ale i z pewnym przesłaniem: dzieci nie zawsze potrzebują materialnych prezentów, ale też uwagi, miłości, zrozumienia.

    

    


    Bajkowo. Dziennikarze dzieciom

   Bajki z ekranu. Dziennikarze dzieciom - praca zbiorowa

    

   Oddajemy do Waszych rąk bajki napisane specjalnie dla Was przez dziennikarzy, których na co dzień widujecie na ekranach telewizorów. Ich bohaterami są dzieci takie jak Wy, dziewczynki i chłopcy. Przygody, które przeżywają - i te zabawne, i niebezpieczne i niezwykłe - mogłyby się przydarzyć każdemu z Was. Te historie opowiadają o świecie, który Was otacza. Jeśli będziecie umieli patrzeć i słuchać z uwagą, przemówią do Was zwierzęta, rośliny, a nawet przedmioty. Wszystko, co tajemnicze, stanie się jasne, a to, co zwyczajne, może okazać się magiczne.

   Gadzińska A. - Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty

    

   To już trzecia część przygód Skloty i jej przyjaciół. Rezolutna 6-letnia dziewczynka ma dobre serce, głowę pełną pomysłów i energię, o jakiej dorośli mogą tylko pomarzyć. Tym razem postanawia spełnić jak najwięcej dobrych uczynków, chce udowodnić, że ma wyobraźnię, a nawet, wspólnie z przyjaciółmi, wpada na pomysł, jak zrobić ze swojej miejscowości kurort turystyczny!

    


   Zapraszamy do czytania !!!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 grudnia 2014 14:34
 • poniedziałek, 08 grudnia 2014
  • nowości

   M. Doinet, M. Allag - Nie bój się, misiu koalo!

    

    

    

    

   Ola bardzo lubi zwierzęta. Ma niezwykłą umiejętność – rozumie ich mowę. Tym razem dziewczynka jedzie ze swoją ciocią do Australii, żeby leczyć chore zwierzaki. Po przybyciu na miejsce spotyka rannego misia koalę. Czy uda się go uratować? Jak Ola poradzi sobie z groźnymi bandytami? Przeczytajcie książeczkę, a dowiecie się wszystkiego.

    

    


   R. Witek - Pierwszaki z kosmosu

     

   Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. Doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty. 


    V. Latour-Burney - Szkolne przygody Mikołajka

    

    

   Mikołajek też dostaje czasem złą ocenę w szkole. Ale tym razem może być naprawdę niewesoło. Tata powiedział, że jeśli  znów zaliczy klasówkę gorzej niż klasowy pupilek Ananiasz, to koniec z piłką! Na szczęście Mikołajek i jego kumple mają głowy pełne pomysłów, więc tak łatwo się nie poddadzą. Jeśli się uda, będzie już tylko zabawa!

    

    


   J. Wieslander - Kajtek i miś

    

    

   Dla małego człowieka każdy, nawet najzwyklejszy dzień, może być przygodą. Posłuchaj o tym, jak Kajtek prawie nauczył się pływać, jak próbował wbiec na drzewo i jak bawił się w pustynię w środku zimy. Częstą towarzyszką zabaw Kajtka jest Tosia. Każdego wieczora, kiedy Kajtek idzie spać, opowiada Misiowi o tym, co wydarzyło się tego dnia, i razem zasypiają.

   Piętnaście opowiadań o Kajtku, misiu i Tosi napisanych przez autorów książek o Mamie Mu – w sam raz do głośnego czytania najmłodszym – przed snem lub o każdej innej porze dnia.


    S. Blake - Ja nie chcę do przedszkola

    

   Kontynuacja przebojowego „Kupa Siku”. Tym razem rodzice po raz pierwszy wysyłają niesfornego zajączka do przedszkola. Ale on wcale nie zamierza tam iść… Przezabawna książka, która rozbawi wszystkich przyszłych i obecnych przedszkolaków.

    

    

    


   B. Więzik - Przygody Izabelki i Piotrusia

    

    

    

   „Przygody Izabelki i Piotrusia” to zbiór zabawnych wierszyków dla dzieci, przy których można się również czegoś nauczyć. Ciekawe historyjki, od których nie można się oderwać. Doskonała książeczka dla dzieci i rodziców.

    

    


   I. Czarkowska - Szymek, kłamczuszek czy anielinek? 

    

   To już czwarty tom serii Anielscy z Niebieskiego, w którym autorka opowiada o przygodach małego anielinka Szymka. Szymek bardzo lubi wyobrażać sobie różne rzeczy i opowiadać fantastyczne historie. Robi to tak często, że nawet mama nie wie, kiedy jej synek mówi prawdę, a kiedy zmyśla. Szybko okazuje się, że to może być duży problem, szczególnie, gdy się wie, że n a p r a w d ę dzieje się coś złego, ale nikt dorosły nie chce w to uwierzyć. Szymek musi ratować swoich kolegów i dyrektorkę szkoły Melanię Koklusz. Na szczęście może liczyć na pomoc dozorcy Czyściocha i… na swoją fantazję. Czy uda mu się rozpracować podły plan Parweniusza Pluskwy?


   W. Kołyszko - Radość i wyspa HopSiup

    

   Radość i wyspa Hop-Siup opowiada o tym, dlaczego radość jest w życiu koniecznie potrzebna i co nam grozi, gdy zaczynamy ją lekceważyć. Książka zawiera „Instrukcję obsługi radości”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. 


    M. Sowa - Tej nocy dzika paprotka

    

    Słoneczny, sobotni poranek dla siedmioletniego Tomka nie zapowiada się zbyt wesoło. W sypialni rodziców zamiast mamy znajduje paprotkę-monstrum. Obok niej śpi spokojnie niczego nie podejrzewający tata.

   Co zrobią Tomek i jego pies Mumin? Jak się zakończy mrożące krew w żyłach spotkanie dzielnego chłopca i przeokropnej rośliny?

    

    


   Zapraszamy do czytania :)

   bombki 88 stronka agusi

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 grudnia 2014 15:28
 • poniedziałek, 17 listopada 2014
  • nowości

    

    

   Zapraszamy do czytania nowego numeru Świerszczyka!

   

    

   Folklor to ludowa wiedza i tradycja, obyczaje, obrzędy i sztuka przekazywane z pokolenia na pokolenie. W najnowszym numerze naszego magazynu - z pomocą naszych świerszczykowych bohaterów - zachęcamy do zainteresowania się tą piękną częścią naszej kultury. Bajetan Hops w swoim pamiętniku opowie jak wykonać stylową wycinankę, Kotek Mamrotek wybierze się do skansenu, żeby sprawdzić jak kiedyś koty radziły sobie bez telewizora, a chochliki Figiel i Psikus przekonają się czy kiedyś rzeczywiście było lepiej...
   Ponadto dowiecie się np. czym są leluje i parzenice, a w Kolorowych Zabawach znajdziecie instrukcję własnoręcznego wykonania zabawki.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 listopada 2014 15:15
 • środa, 29 października 2014
  • NOWOŚCI

   Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty

   Inżynier Ciućma to niezwyczajny naukowiec.
   Gdzieś na samym wierzchołku drapacza chmur w swoim warsztacie, robi niesamowite rzeczy! Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę!!!

    
   Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii

   Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

   Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi - Santiago Roberto

   Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej… Na pewno czują to dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto, która może nie zawsze wygrywa mecze, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Drużynie grozi likwidacja, a całą sytuację komplikują bardzo tajemnicze zdarzenia w trakcie meczów. Mali piłkarze zawierają jednak tajne porozumienie, by uratować drużynę i już zawsze grać razem. W tym celu będą musieli rozwikłać zagadkę, wobec której dorośli wydają się bezradni…

   Książka opowiada o misiu imieniem Muki, który wyrusza w podróż dookoła świata. Odwiedza wiele krajów : Laponię, Grecję, Burkina Faso, Madagaskar, Indie, Chiny, Australię, Japonię, Peru i Stany Zjednoczone. Z każdego kraju wychodzi bogatszy o nowe doświadczenia kulturowe i kulinarne, poznaje nowe słowa, nieznane gatunki zwierząt i roślin. Bardzo pięknie zilustrowana opowieść o różnorodności i pięknie świata.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 29 października 2014 12:02
 • środa, 08 października 2014
  • nowości

    Polecamy naszym najmłodszym czytelnikom świetną serię książeczek o Jasiu i Pusi, autorstwa Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk  

    W świat mądrej zabawy ruszaj razem z nami! Baw się z Jasiem, Pusią - małymi misiami! Dowiedz się, co robią na wakacjach, w domu gdy w kuchni chcą mamie przy śniadaniu pomóc. Odwiedź wraz z misiami szpital i lekarza, bo chorować przecież każdemu się zdarza. W wesołym miasteczku, w zoo i w małpim gaju przeżyj przygód wiele. Czuj się tam, jak w raju! W książeczce obrazki zastępują słowa, spójrz więc na obrazek i... sprawa gotowa!  

    

   Jaś i Pusia - W przedszkoluJaś i Pusia - Na wakacjach

    

   Jaś i Pusia - U lekarza                                   Jaś i Pusia - W podróży

    

    

    

    

   Autumn graphics

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 08 października 2014 19:18
  • nowości

    

   Ryrych K. - O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych

   Piotrek dotąd był po prostu Bratkiem, młodszym bratem swojego brata. To Stefan, unieruchomiony w łóżku przez tajemniczą chorobę, nauczył go wszystkiego, odkrył przed nim świat. Ale teraz coś się zmienia. Bratek zaczyna mieć tajemnice, własne bójki w szkole i przyjaciół. Już nie jest Bratkiem – staje się Piotrkiem. Kimś ważnym, samodzielnie myślącym, niezależnym od mamy i brata. Zadziwiająca jest ta zmiana i… naprawdę wspaniała!


   Brenifier O. - Dobro i zło. Co to takiego?

    

   Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

   Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.


   Björk Ch. - Rok z Linneą

   Linnea mieszka w mieście. Mogłoby się wydawać, że w mieście nie da się obserwować przyrody. A jednak Linnea znajduje tu mnóstwo roślin i zwierząt. Przez cały rok, miesiąc po miesiącu, opowiada o swoich odkryciach i ciekawych zajęciach w domu i poza domem. 

   W styczniu na przykład otworzyła ptasią restaurację. W czerwcu znalazła dziurkę od klucza. W październiku utkała koronę z liści. A co robiła w grudniu? Pewnie jakieś pomysłowe prezenty…


   Krygier M. - Bałągan

    

    Debiutancka książka Wydawnictwa iKropka, przedstawiająca bałagan jako kolorowego przyjaciela pewnej zwyczajnej rodziny. Każdy z nas miał okazję go poznać. Być może nie każdy chciał go zrozumieć. Dlaczego zadomowił się w naszym mieszkaniu? Jak do nas trafił? Kto znajduje z nim wspólny język? Czy jest szkodliwy, jak sobie z nim radzić i czy można z nim normalnie żyć? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w bogato ilustrowanej opowieści z przesłaniem edukacyjnym „Bałagan".


   Müller D. - Na stadionie

    

   Książka do szukania, oglądania i opowiadania dla najmłodszych fanów piłki nożnej.

   Na dużych kartkach dzieci mogą dokładnie zobaczyć rozmaite stroje piłkarskie, sprawdzić na czym polegają zadania sędziów, w jaki sposób można kopnąć piłkę albo… innego zawodnika.
   Kolejne strony pokazują dzieciom drużyny wbiegające na boisko przed meczem finałowym, kibiców dopingujących ulubioną drużynę przed wielkim ekranem na ulicy, no i na koniec wielkie świętowanie zwycięstwa.
    

    ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!

   linie jesienne 5

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 08 października 2014 17:15
 • wtorek, 23 września 2014
  • nowości

    

   Jerzykowska K. - Pasażer nie z tej ziemi

    

   Kornel Makuszyński (1884–1953) – pisarz, autor kilkudziesięciu książek… Jasne! Jak słońce, które – jak mówiono – „miał w herbie”. Ale czy wiedzieliście, że także urwis, dowcipniś i zagorzały kibic… teatralny? O swoich BEZGRZESZNYCH LATACH, pełnych szalonych zabaw i „dozgonnych miłości”, opowiada Michałowi, waszemu rówieśnikowi. Jeśli macie ochotę posłuchać tej opowieści, ruszajcie z nami na wycieczkę „Szlakiem Makuszyńskiego”. I lepiej zapnijcie pasy – to nie będzie grzeczna przejażdżka, tylko prawdziwy rollercoaster!


   Combrzyńska-Nogala D. - Syberyjskie przygody Chmurki

    

   Chmurka, mała Polka, nie rozumie, dlaczego musi mieszkać na Syberii. I co to znaczy, że są wysiedleńcami. Ale to nic. Ma tu przecież przyjaciela Ilię, ukochanego kota Katafieja, codzienne figle na śniegu i przesiadywanie w ciepłej obórce. Nie boi się szczurów, które odwiedzają ich izbę co noc – są takie zabawne! A wiersze, których uczy się w szkole – krasiwe i melodyjne. Chmurce – Ani ciężko zrozumieć, dlaczego babcia za nimi nie przepada i uparcie przypomina o dalekiej Polsce. Czy kiedyś tam wrócą?Prawdziwa historia o niezwykłym dzieciństwie na mroźnej Syberii.

    


    

   Ude I. - Zebra

    

     Zebra” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w grupie przez zebrę, która urodziła się na mazurskiej wsi, pośród stada koni. Zebra, odrzucona przez dorastające źrebaki cierpi, a dopiero poprzez swoją odwagę i mądrość zyskuje ich aprobatę.
   Przesłanie, płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek dla odmiennego wyglądu.


   Bajki o wróżkach

    

   Wybierz się z księżniczką Amelką w niezapomnianą podróż po Krainie Wróżek i Elfów. Poznaj Iskierkę i Mirellę. Dowiedz się, jak Amelka pomogła wróżkom. W opowiadaniach znajdziesz mnóstwo postaci fantastycznych, jak smoki, jednorożce, syreny i trolle.

   Zapraszamy do czytania!

   Autumn graphics

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 września 2014 13:04
 • piątek, 29 sierpnia 2014
  • NOWOŚCI

    

    

   Świat małego dziecka jest prostszy od świata dorosłych. Smutek jest smutkiem, i nikt się wtedy nie uśmiecha. Jest zapał i energia, finezja i fantazja. I zaufanie, że będzie dobrze, że ludzie są uczciwi, że dobro zwycięża.Beata Ostrowicka doskonale odnajduje się w świecie oglądanym z perspektywy malca. Jej opowiadania dla najmłodszych są emocjonujące, wszak dziecięcy świat to głównie emocje. Mali czytelnicy ją lubią i rozumieją. To dla nich jest ten zbiór.

    

   Wojna na Pięknym Brzegu - Andrzej Grabowski, Joanna Rusinek (ilustr.) 

    

   Prawdziwa opowieść małej żoliborzanki, 10-letniej Krysi, której udało się przeżyć i dziś może przedstawić Wam swoją historię. Krysia rośnie, zawiera nowe przyjaźnie, podejmuje kolejne wyzwania i na pewno nie może narzekać na nudę. A wojna? Uparcie nie chce się skończyć…

    

    

    

   Zagadka starego grobowca - Rekosz Dariusz

   Przykre zrządzenie losu wywraca do góry nogami wakacyjne plany pewnego rodzeństwa. Zamiast wybrać się do egzotycznego kraju, Adam i Agnieszka lądują w małej warmińskiej wiosce. Nowy krajobraz, nowe zajęcia i przyjaźnie pochłoną ich bez reszty. Ale warmińska wieś tylko z pozoru jest ostoją ciszy i spokoju. Niebawem dzieciaki wplączą się w elektryzującą przygodę. Czy zdążą rozwikłać zagadkę starego grobowca i udaremnić niecny plan bandy oprychów?

    

    Elmer - słoń w kratkę - to ulubieniec przedszkolaków na całym świecie.   Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.

   W zbiorze aż 4 nowe przygody!

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 29 sierpnia 2014 12:08
 • piątek, 01 sierpnia 2014
  • nowości

    Nowy Świerszczyk!!!

    

    Pierwszego sierpnia bieżącego roku przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ukazujący się tego dnia nowy numer "Świerszczyka" poświęcamy muzeom, ze szczególnym uwzględnieniem Muzeum Powstania Warszawskiego, do którego przeniesie nas lektura poruszającego tekstu Pawła Beręsewicza w Wielkim Czytaniu. Ponadto dowiecie się gdzie można znaleźć Muzeum Orderu Uśmiechu, Muzeum Małego Odkrywcy i Muzeum Piernika, a Bajetan Hops i jego przyjaciele zabiorą Was do Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych.
   A na deser - mnóstwo ilustracji, zagadek i humoru w wakacyjnym nastroju. 

    

    Zapraszamy do biblioteki :)

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 01 sierpnia 2014 20:01
 • środa, 30 lipca 2014
  • nowości

    

   Baśnie i bajki na dobranoc

   Starannie wybrane baśnie nauczą dziecko odróżniać dobro od zła, a kolorowe ilustracje pobudzą wyobraźnię. Barwne postaci, fantastyczne przygody oraz niezwykłe miejsca - to wszystko znajdziecie w opowieściach Andersena, braci Grimm, Perraulta i baśniach z różnych krańców świata. Co sprawia, że całe życie wracamy do tych samych historii, a potem opowiadamy je swoim dzieciom i wnukom? Ponieważ są one wyjątkowe i magiczne - takie są właśnie najpiękniejsze baśnie.


   Rajch J. - Żegnaj Sarenko

    

   Żegnaj sarenko" to druga z przygód małego Stasia. Tym razem chłopiec poznaje nowego przyjaciela ? koziołka. Bambi został porzucony w lesie na pewną śmierć, lecz nasz bohater, który bardzo kocha wszystkie zwierzęta, zaopiekował się nim.
   Niestety i tym razem ?zło w zielonych kaloszach? brutalnie wkroczyło w jego dziecięcy
   i niewinny świat. Czy Stasiowi uda się je pokonać? Jak potoczą się dalej losy koziołka?
   Książka jest bardzo dobrze napisana, plastyczne obrazy pobudzają wyobraźnię młodego czytelnika


   Moost N. - Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię

    

    Przed małym krukiem nie lada wyzwanie! Sympatyczny urwis postanawia znaleźć najodpowiedniejsze dla siebie imię. Sprawa pozornie wydaje się prosta. Mały kruk ma wiele pomysłów: Oskar, Kraks, Tomek to jedynie początek listy ciekawych propozycji. Gdyby można było być Pawło-Darko-Tomko-Frankiem, niezdecydowany kruczek na pewno by się nie rozchorował. Sprawdźcie koniecznie, jaką niespodziankę przygotowali dla niego przyjaciele, i poznajcie najlepsze krucze imię! Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Każde opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni. Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów.


   Nilsson M. - Tsatsiki i miłość

    

   Czwarta z pięciu książek o Tsatsikim – przetłumaczonych na kilkanaście języków i wielokrotnie nagradzanych, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce. W Polsce seria otrzymała wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkurskie Świat Przyjazny Dziecku.

   W wakacje przed czwartą klasą Tsatsiki po raz drugi jedzie do Grecji odwiedzić swojego tatę. Na szczęście do Agios Ammos przyjechała też Elena, bo kiedy umiera dziadek Dimitris, zwariowana kuzynka wymyśla tyle szalonych zabaw, że Tsatsiki zapomina, że powinien być smutny.

    


    Bergen L. - Zośka Życzliwa

    

    

    

   Miłość wisi w powietrzu! Jakie imię w tej sytuacji będzie najlepsze dla Zosi? Oczywiście – Zośka Życzliwa! Zwłaszcza, że udało się jej znaleźć idealnego partnera dla swojej nauczycielki, pani Muchy – albo tak przynajmniej myśli. I tylko czeka, aż między nimi zaiskrzy!
    

    


    

   Zapraszamy do odwiedzania biblioteki również w czasie wakacji:)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 30 lipca 2014 10:52
 • piątek, 18 lipca 2014
  • NOWOŚCI

   Rinker S.D. - Snów kolorowych, placu budowy

   Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy

   Książeczka na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Ogromne maszyny z placu budowy przez cały dzień woziły, podnosiły, mieszały i przerzucały. Okropnie się zmęczyły… A przecież nawet najwięksi twardziele mają ochotę zgasić wieczorem światła i wyłączyć silnik. Dźwig zasypia z pluszowym misiem, wywrotka pochrapuje, betoniarka przykrywa się kołderką… Ta niezwykła kołysanka utuli do snu...

    

    


    

   Frączek A. - Wiersze łaciate i jeden w kratę

    

   Wiersze łaciate i jeden w kratę - Frączek Agnieszka

   Najnowsza ksiazka Agnieszki Frączek. Czytelnicy znajdą w niej wiersze o krowach i krówkach, ale także o łatach (i ich doczepianiu) oraz muchach w nosie. Jak to zwykle u Agnieszki Frączek – w wierszach jest mnóstwo zabaw językiem, zaskoczenia i poczucia humoru. Autorce kroku dotrzymuje ilustratorka – Jola Richter-Magnuszewska, która sama świetnie się bawi – kolorem, kolażem, podpatrywaniem wielkich zwierzaków i nadawaniem im bardzo ludzkich póz i min. Warto podkreślić, że wiersze znakomicie nadają się do samodzielnego czytania. Sprawdzą się także jako teksty do recytacji.

    
   Kwietniewska-Talarczyk M. - Groszek, mały cudotwórca
    
   Groszek, mały cudotwórca
    
   Pewnego razu, kiedy Zuzia wraca ze szkoły, ulega wypadkowi. Od tego czasu jest smutna, zamyślona i często płacze. Niespodziewanie na balkonie u dziewczynek pojawia się mały, bezdomny kociak. Ciągle do tej pory smutna Zuzia, znowu zaczyna się uśmiechać. Czy mały Groszek okaże się cudotwórcą i uleczy Zuzię ze smutku? Jak zareaguje mama na wiadomość, że na nich na balkonie mieszka bezdomny kot?
    

   Zapraszamy do czytania! 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 18 lipca 2014 10:42
 • wtorek, 01 lipca 2014
  • nowości

    

   Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Świerszczyka:)

   Wakacje czas zacząć! Najlepiej z nowym numerem "Świerszczyka" poświęconym wakacyjnym podróżom, przygodom i zabawom. Bajetan Hops opowiada w swoim pamiętniku o tym jak ważną rolę w meczu piłki nożnej może odegrać zawodnik z gipsem na nodze, Kotek Mamrotek ratuje zaprzyjaźnioną mysz z czeluści plażowego leżaka, a w Wielkim Czytaniu opowieść o pechowym początku rodzinnej wyprawy góry.
   Poza tym - mnóstwo humoru, zagadek i łamigłówek na mniej pogodne dni.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 01 lipca 2014 10:12
 • czwartek, 12 czerwca 2014
  • nowości

    

   Klimczak R. - Leśne skrzaty pomagają zwierzętom

   Leśne skrzaty pomagają zwierzętomOpowieści o ekoludkach - bohaterach znanych z książki pod tytułem "Przygody leśnych skrzatów", spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników i otrzymały wiele pozytywnych recenzji.

   Tym razem skrzaty ratują pszczoły przed zatruciem, przepędzają z lasu nieproszonych gości, a także przeprowadzają wiele innych, niesamowitych akcji ratunkowych. Mądre i zabawne opowieści, pięknie zilustrowane przez Agatę Nowak, poruszają bardzo ważne we współczesnym świecie zagadnienia ekologiczne i uczą, jak żyć w zgodzie z naturą, szanując jej prawa.


   Abecadło. Wierszyki o literkach


    

    

   "Abecadło. Wierszyki o literkach" to kolorowa książeczka z sympatycznymi wierszykami o literkach. Dzięki nim dziecko pozna całe abecadło, a kolorowe, humorystyczne ilustracje uprzyjemnią czytanie.

    

    

    

    


   Mikołajewski J. - Para-Mara, czyli odwóch takich co próbują straszyć

   Witamy bardzo serdecznie w programie PARY NIE DO WIARY! Program jest telewizyjny, ale jedną z jego niespodzianek jest to, że ogląda się go w książce. Śmieszne, prawda? Jednak jeszcze śmieszniejsza jest para gości zaproszonych do studia: Pan Cienias i Pan Kanaletto są strachami każdego domu na świecie! Także Twojego, drogi widzu-czytelniku! W jaki sposób, po co i dlaczego straszą, to już sam obejrzyj! Program ma charakter familijny i edukacyjny (bo „od każdego gościa można się czegoś nauczyć”). Został zrealizowany przez Pawła Pawlaka (scenografia i reżyseria) według scenariusza Jarosława Mikołajewskiego i wyprodukowany przez wydawnictwo Bajka.


   Ekologiczne dzieciaki czyli bon ton w przyrodzie

   Ekologiczne dzieciaki czyli bon ton w przyrodzie

   Z książki można się dowiedzieć, jak należy postępować, by żyć w zgodzie z przyrodą. Jak oszczędzać energię i wodę, jak zachować się w lesie, co zrobić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące pomocy - odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w tej książce. Przy każdym zagadnieniu, w formie notatnika, wypunktowano najważniejsze informacje, a w Regulaminie ekoludka wypisano kilka zasad, według których ekolog powinien postępować.

    

    


   Rajch J. - Opowieść w o zaginionym przyjacielu

    

    

   To był zły dzień dla Stasia. Siedział zamyślony w szkolnej ławce i patrzył przez okno. Wirowały pierwsze płatki śniegu. Jakiś starszy pan prowadził na smyczy pieska...

    

    

    

    

    

    


   Zapraszamy do czytania :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 czerwca 2014 15:44
 • środa, 14 maja 2014
  • nowości

    

   Kazubska K. E. - Myszka Trapiszka i Dom pod Kocią Łapką

    

    

   Trzecia część przygód  mysiej rodziny ze starego kredensu. Tym razem dowiemy się, która z myszek zdobędzie  zaszczytny tytuł Mysiuli-Mądruli, a także poznamy nową lokatorkę, której  nieoczekiwane pojawienie się  spowoduje  niemałe zamieszanie wśród mieszkańców  Domu pod Kocią Łapką. 

    


   Chmielewska I. - Dwoje ludzi

     

   "Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem" - tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej. Książka, którą od lat delektują się zagraniczni wielbiciele autorki i której wydanie w Polsce było od dawna wyczekiwane. To typowy picturebook, w którym za pomocą prostych metafor opisane są i pokazane zależności w związkach. Dla dzieci i dla dorosłych. Do podarowania w dniu ślubu, w rocznicę związku, do refleksji po rozstaniu... 


   Donaldson J. - Miejsce na Miotle

    

    "Była sobie czarownica, w kapeluszu bardzo dużym. Miała kota, rudy warkocz oraz skłonność do podróży." "MIEJSCE NA MIOTLE" – zabawna książka znakomitego duetu Julia Donaldson & Axel Scheffler (autorów bestsellerowej książki "Gruffalo") o czarownicy, magicznej miotle i o tym, co w życiu ważne.


   Wechterowicz P. - Uśmiech dla żabki

   "Uśmiech dla Żabki" to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech... od ucha do ucha!


    Piotrowska E. - Ciocia Jadzia : szkoła

    

   Ciocia Jadzia ma nową pracę. Zostałą woźną w szkole!
   Dobrze się składa, bo jej bratanica właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i obecność cioci Jadzi dodaje jej odwagi. Ciocia Jadzia zajmuje się też kotłownią i często przebywa w piwnicy. A tam są rury, w nich pogłos i czasem można poznać szkolne tajemnice, więc ciocia Jadzia jest świetnie zorientowana we wszystkim, co się dzieje. W związku z tym może wpływać na bieg wydarzeń... a wtedy wszystko zmienia się na lepsze.

    


   Frączak A. - Drzewka szczęścia 

    

    

    

   Oj, gdyby rzeczywiście tak się stało, byłoby na świecie więcej śmiechu i radości. Takiego serdecznego śmiechu i takiej nieskrępowanej radości, jakie zawsze wywołują w nas wiersze Agnieszki Frączek. Wiersze, dodajmy, tym razem pięknie zilustrowane bajecznie kolorowymi wyszywankami autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej.

    

    

    

    


    

   Bąkiewicz G. - 1:0 dla Korniszonka

   Czarodziej Mietek musi się ukrywać. Chowa się w pokoju Korniszonka, swojego najlepszego przyjaciela. Żeby było bezpieczniej, przybiera postać chłopca – i teraz są dwa Korniszonki! Wyglądają identycznie, tylko ten udawany jest grzeczniejszy i jakby lepiej się uczy. Którego wolą rodzice? Czy prawdziwy Korniszonek, leń i cwaniak, ma w ogóle szanse wygrać z irytującym lizusem?
   Dalsze losy chłopca, którego znacie z książki: Korniszonek!

    


    Cenbrzyńska-Nogala D. - Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć

    

    

    

   Leon nie ma w domu spokoju – nowa macocha, nowa siostra i miotający się między nimi ojciec – to nie są warunki dla rozsądnego nastolatka. Dlatego z radością przeprowadza się do babci, która mieszka w jednej z łódzkich kamienic przy Piotrkowskiej. Tam, w mieszkaniu sąsiada, którego kotami ma się opiekować pod nieobecność właściciela – spotyka Miłkę, dziewczynę o dość irytującym sposobie bycia.

    

    


   Zapraszamy do czytania :)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   środa, 14 maja 2014 17:10
 • wtorek, 25 marca 2014
  • nowości

    

    Kruszewicz A. - O zwierzętach

    

   Kolejna książka z serii Kruszewicz opowiada, tym razem o zwierzętach krajowych. Autor znany z poczucia humoru, niezwykłej swady i rozległej wiedzy opowiada w typowy dla siebie sposób o 25 gatunkach naszej rodzimej fauny. Opowieści o sarnie, króliku czy niedźwiedziu wciągają Czytelnika dzięki lekkości stylu, nieprzebranym pokładom dowcipnych skojarzeń i zaskakująco zestawionym faktom. Niemal każdy z nas wie coś o zwierzętach, lecz dopiero po zapoznaniu się z opowieścią Andrzeja Kruszewicza czujemy się bliskimi przyjaciółmi nieznośnej fretki, sprytnego świstaka czy bezczelnej wydry.

   Dla miłośników ptaków dodatek specjalny, czyli ptasi zegar co śpiewa od wieczora do rana i od rana do wieczora według obserwacji spisanych przez najlepszego propagatora pasji ornitologicznej dra Andrzeja Kruszewicza.

   Bogato ilustrowane, jedyne w swoim rodzaju gawędy Andrzeja Kruszewicza to chwile wspólnej przyjemności dla całej rodziny, zarówno dla dzieci, rodziców i dziadków.


    Czarodziejskie słowa. Wartościowe teksty dla dzieci

    

    Czarodziejskie słowa. Wartościowe teksty dla dzieci” zawiera 24 starannie dobrane opowiadania i wiersze 17 czołowych polskich autorów. Publikacja pomaga wprowadzić dziecko w świat wspólnego czytania. Teksty zachęcają dzieci do rozmowy, dzielenia się refleksjami i wyrażania opinii.


   Baccalario P.D. - Walizka pełna gwiazd

   Walizka pełna gwiazd. Sklepik Okamgnienie

    

   Słyszeliście może o cudownej lampie Aladyna? Szklanych pantofelkach Kopciuszka? A o latającym dywanie? I myślicie, że magiczne przedmioty istnieją tylko w baśniach? Wobec tego jesteście w błędzie! Ale żeby się o tym przekonać, musielibyście poznać malowniczą wioskę położoną w samym sercu Szkocji, w której ma zostać otwarty tajemniczy sklep…
   Pieczę nad nim po raz pierwszy od wielu lat będzie sprawować rodzina Lilych i właśnie dlatego do Applecross przybywa pan Locan ze swoją córką - Aiby. Tymczasem Finley McPhee dowiaduje się, że z powodu licznych nieobecności będzie musiał powtarzać klasę i za karę w czasie wakacji wielebny Prospero przydzieli mu różne obowiązki. Pewnego dnia,kiedy chłopak zastępuje miejscowego listonosza, natrafia na dziwny list, który na zawsze wszystko odmieni.
   Pierdomenico Baccalario - włoski pisarz, znany w Polsce dzięki popularnym seriom dla młodzieży: "Ulysses Moore" i "Century"; autor m.in. "Cyborii" i "Historii prawdziwej kapitana Haka". Zdobywca wielu nagród literackich i miłośnik podróży - także tych w wyobraźni…

   Zapraszamy do czytania!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 marca 2014 14:08
  • nowości

    

   Prześluga M. - Ziuzia

    Książka roku 2013!

   powiększenie

   Ziuzia ma jedno oko szare, a drugie zielone, dlatego patrzy na świat troszkę inaczej. Poza tym ma mnóstwo dobrych pomysłów, które przychodzą jej do głowy prosto z pępka (bo przecież pępek też do czegoś musi służyć). I nigdy się nie nudzi. Bo jak tu się nudzić, skoro trzeba szukać bandy uciekających robaków, które chowają się w kałużach? A marchewka, kiedy tylko narysuje się jej pisakiem oczy, organizuje podróż do Królestwa Grochu z Kapustą? Albo kiedy łóżko bez ostrzeżenia wzlatuje w nocne niebo, żeby Ziuzia mogła utulić płaczące gwiazdy? Oczywiście, poza tym Ziuzia ma też obowiązki. Musi znaleźć właściciela kotka, który jest stworzony z deszczu, wymyślić tacie nowe imię, pomóc starszej siostrze zrobić pierwszy makijaż, czy odtajnić tajną akcję, która jest tak tajna, że nawet Mateusz nie wie, o co w niej chodzi (a przecież to chłopak!). I wcale nie jest ważne, że bandy uciekających robaków to tak naprawdę PIT-y, które wypełniają rodzice, Królestwo Grochu z Kapustą to tylko lodówka, a gdy dziewczynki dorastają, nie mogą stać się robotami, tylko kobietami. Rzeczywistość w dwukolorowych oczach Ziuzi jest zaczarowana i fascynująca. To świat, w którym nawet lampa czy trzepak mają uczucia, świat bliski dzieciom i rodzicom, bezpieczny i dobry, a przecież prawdziwy.

    

    Posiadamy już tę książkę w naszych zbiorach. Zapraszamy do wypożyczania i czytania:)

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 marca 2014 13:18
 • poniedziałek, 10 marca 2014
  • nowości

    

   McBratney S. - Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

    

    

   Czasami szukasz słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo, ale to bardzo go kochasz. Ale miłość niełatwo jest zmierzyć. Wiedzą o tym najlepiej Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając z tej pięknej i wzruszającej opowieści o uczuciach, cieple i zrozumieniu.

    

    

    


   Nilsson U. - Kret sam na scenie

   Przenikliwa, opowiedziana z humorem historia o TREMIE lęku przez występem, którego doświadczył chyba każdy z nas.

   Ulf Nilsson i Eva Eriksson należą do grona najlepszych szwedzkich twórców książek dla dzieci. Ulf Nilsson jest autorem wydanego w PolsceŻegnaj, Panie Muffinie!". Eva Eriksson stworzyła między innymi ilustracje do książki Co za szczęście! Co za pech!" Thomasa Hallinga.

   

    

    


   Olsson L. & Nilsson Thore M. - Inna podróż

    

    Pewnego szarego, chłodnego dnia mrówkojad wpada na świetny pomysł: wybiorą się z orzesznicą w podróż! Jednak po dłuższym namyśle stwierdza, że to dość kłopotliwe. A gdyby tak wyruszyć w podróż bez wyjeżdżania? Dowcipna i mądra opowieść o tym, jak podróżować, nie ruszając się z domu. Do czytania samodzielnie lub całą rodziną.

    

   

    

    

    

    


    Skwark D. - Baśnie polskie

   Baśnie polskie to powrót do pradawnych dziejów, w których fantazja przenika się z rzeczywistością. Książka zabierze każdego Czytelnika w podróż po historii naszego kraju, przybliżając mu niektóre regiony dzięki opowieściom o królach, smokach, zbójach czy skarbach polskiej ziemi. Te wspaniałe historie, opisujące tereny od gór po nasze morze, okraszone ilustracjami o doskonale oddającymi ich klimat, na długo zapadną w pamięć wszystkich dzieci i dorosłych, którzy sięgną po tę niezwykłą publikację źródło polskiej tożsamości

    

    


    

   Głowińska A. - Nie ma Tusionka

   Maks , Zizi i Kapsel przyjaźnią się od pierwszej klasy. Mieszkają na tym samym osiedlu. Zizi (czyli Zosia) lubi komiksy i zwierzęta futerkowe, Kapsel (czyli Kacper) marzy o lataniu i uwielbia ciasteczka, a z Maksem… wszystko jest możliwe. Urodził się i siedem lat mieszkał w Peru, gdzie nauczył się wielu dziwnych rzeczy. W wolnych chwilach konstruuje roboty. We własnym laboratorium!
   Od kilku dni nie słychać pieska pani Ewy, Tusionka, a przecież nie na darmo przez niektórych nazywany był Szczekaczką. Przyjaciele podejrzewają najgorsze. Za wszelką cenę postanawiają go znaleźć.


   Zapraszamy do czytania:)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 marca 2014 15:03
 • piątek, 14 lutego 2014
  • nowości

    

    Szczygielski M. - Arka czasu

   Rafał ma prawie dziewięć lat. Mieszka w Dzielnicy. Nie chodzi do szkoły, bo w Dzielnicy nie ma szkół dla dzieci w jego wieku. Wszyscy tu ciągle się wprowadzają lub wyprowadzają, więc Rafał nie ma żadnych przyjaciół. Dziadek, który się nim opiekuje, przez całe dni wędruje po Dzielnicy i gra na skrzypcach, aby zarobić na życie. Dlatego Rafał najczęściej siedzi sam w mieszkaniu. Ale nie jest samotny - ma książki i bibliotekę, która jest jedynym miejscem w Dzielnicy, do którego wolno mu chodzić samemu. Pewnego dnia bibliotekarka wręcza mu powieść `Wehikuł czasu` Herberta George`a Wellsa. Ta lektura odmienia życie chłopca, stając się początkiem wielkiej, niebezpiecznej przygody... Grand Prix w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.


   Kosmowska B. - Sezon na zielone kasztany

    Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
    
   Jak długą smycz można upleść z miłości? Czy warto być fizią kartoflanką? I czemu tak wiele zależy od jednej czekoladowej krówki?
    
   W „Sezonie na zielone kasztany” aż iskrzy od ważnych pytań, napięć i zdumień. Iga, Kaśka, Paweł, Lenka i pozostali dopiero odkrywają swój świat, który nie zawsze jest kolorowy... Na szczęście w porze dojrzewania kasztanów, gdy zawodzi przyjaźń, gdy budzi się pierwsza miłość, a samotność aż boli, można znaleźć w sobie dość siły, by walczyć o własną rację. A także dość odwagi, żeby przyznać ją innym…


   Kuijer G. - książka wszystkich rzeczy 

    

   Najgłośniejsza powieść laureata najważniejszej światowej nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej – Astrid Lindgren Memorial Award 2012.
   – Kim właściwie chciałbyś zostać?
   – Szczęśliwym – odpowiedział Thomas. – Jak dorosnę, zostanę szczęśliwym.
   Pani Van Amersfoort zaskoczona obróciła się do Thomasa. Popatrzyła na niego ze śmiechem i oznajmiła:
   – To cholernie dobry pomysł. A wiesz, kiedy zaczyna się szczęście? Wtedy, kiedy człowiek przestaje się bać.
   Thomas mieszka w Amsterdamie, gdzie w kanałach pływają rybki akwariowe, a wróble grają na trąbkach. A może to tylko on je widzi? Bo Thomas widzi rzeczy, których nie widzą inni. Ale nie ma łatwego życia. Bo widzi też, jak anioły zakrywają oczy, gdy tata bije mamę. Na szczęście spotyka dobrą czarownicę – panią Van Amersfoort, Elizę-o-skórzanej-nodze i… Jezusa, który od czasu do czasu przychodzi do niego pogawędzić.
   Guus Kuijer (ur. 1942) – holenderski autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobywca wielu nagród, w tym najważniejszej światowej nagrody w dziedzinie literatury dla dzieci, przyznawanej za całokształt twórczości – Astrid Lindgren Memorial Award (2012). "Książka wszystkich rzeczy" to pierwsza jego książka przetłumaczona na język polski. 

    


   Vanier N. - Bella i Sebastian

    

    

   Książkadzikiej przyrody i dalekiej Północy, pasjon Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny. Nicolas Vanier - francuski pisarz, filmowiec i podróżnik. Miłośnik at psich zaprzęgów i popularyzator aktywnego wypoczynku w kontakcie z naturą. Znany w Polsce jako autor książki Transsyberia (1998) oraz scenarzysta i reżyser filmów Ostatni traper (2004) i Wilk (2009) i Bella i Sebastian (2012).

   Bella i Sebastian, wolna adaptacja znanej polskiemu czytelnikowi powieści Cécile Aubry (1965, pierwsze polskie wydanie 1975) oraz serialu przygodowego o tym samym tytule (1965), to swoisty hołd, jaki autor składa ulubionym bohaterom swojego dzieciństwa.


   Zarębska E. - Troskliwy Trufelek

   Klub Kociaków Słodziaków Troskliwy Trufelek

    

    

   Ania, Małgosia, Lila, Róża, Ela i Maja to najszczęśliwsze dziewczynki pod słońcem - każda ma śliczne kociątko. Założyły klub, aby spotykać się i opowiadać o przygodach ukochanych zwierzątek.
   Zbliżają się pierwsze urodziny kociaków. Jednak Trufelek, kotek Małgosi, nadal nie może znaleźć sobie miejsca w jej domu. Przy każdej okazji stara się uciec od hałaśliwych braci dziewczynki i psa Ringa. Małgosia boi się, że jej zwierzaki nigdy się nie polubią. Czy nieszczęśliwy wypadek zmieni tę sytuację?

    


    

   Talko L.K. - Pitu i Kudłata w opałach

    

   Pitu i Kudłata lubią się wymądrzać. No co? Przecież swoje już wiedzą – na przykład gdzie można spotkać Wielką Stopę, ilu było Alibabów, jak kupić rażącą prądem pamiątkę albo jak być mumią. Mama z tatą muszą się jeszcze sporo nauczyć. Ciekawe tylko, dlaczego ciągle łapią się za głowę i przewracają oczami.

    

    

   

    

    


    Croos-Müller C. - Odwagi! Krótki przewodnik przetrwania

    

    

   Kołatanie serca, stany lękowe, a nawet panika? Tak nie musi być. Tajemnicze rozwiązan problemu polega na wpływaniu na Twoje uczucia za pomocą ciała, co sprawia, że twoja psychika wydobywa się z ponurych ciemności. Proponowane ćwiczenia w towarzystwie wspanałej owcy Wiktorii są łatwe i przynoszą efekt.

    


   Zapraszamy do czytania:)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   bibliotekarz7dz
   Czas publikacji:
   piątek, 14 lutego 2014 14:55

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

godziny otwarcia
pon. 10:00-16.00 wt. 9:00-16:00 śr. 10:00-18:00 czt. 10:00-18:00 pt. 10:00-18:00
sos beszamelowyPogoda - Mapa Polski na stronę